• sportpub
  • steiger
  • tubex

Na Večeri majstrov nechýbal ani Martin Vaculík

Bývali roky, kedy sa vyhlasovania majstrov Slovenska takmer netýkali plochej dráhy. Až na niekoľko ocenení organizátorov, na pódiu chýbali pretekári. Nebolo majstrov Slovenska na plochej dráhe. Všetko sa však mení a našťastie pre slovenskú plochú dráhu k lepšiemu. Jednou z hlavných hviezd večera v púchovskom kultúrnom dome bol aj plochodrážnik Martin Vaculík.

Add a comment

Čítať Ďalej

Žarnovica pokračuje v Extralige

Žarnovická plochodrážna sezóna 2017 bola vo viacerých ohľadoch výnimočná. Dve významné podujatia, tri ligové súťaže z toho československá Extraliga a dokopy deväť pretekov rôzneho významu, to bol poriadny "kokteil", ktorý si jediná plochá dráha na Slovensku ešte nepamätá. A práve otázka účasti v Extralige aj pre rok 2018 bola pomerne dlho otvorená.

Čítať Ďalej

Ján Mihálik v sezóne 2017

Ján Mihálik bol jedným z prvých, ktorí sa v roku 2011 prihlásili do novovzniknutého Speedway Clubu Žarnovica v snahe stať sa plochodrážnym pretekárom. Prvé preteky absolvoval niekoľko dní pred svojimi pätnástimi narodeninami. Odvtedy je stálicou v tíme SC Žarnovica.

Čítať Ďalej

Viceprezident pre plochú dráhu ostáva

V nedeľu 3. decembra prebehlo valné zhromaždenie disciplíny plochá dráha v rámci Slovenskej motocyklovej federácie. Zhromaždenia v Žarnovici sa zúčastnila drvivá väčšina členov, na ktorých čakalo niekoľko bodov programu a na záver chutné pohostenie.

Čítať Ďalej

David Pacalaj v sezóne 2017

Najmladší z odchovancov žarnovickej plochej dráhy, trénujúci pod skúseným trénerom a svojim dedkom Zdenom Vaculíkom, absolvoval svoju prvú kompletnú sezónu. Kariéru začal síce prvými pretekmi už v sezóne 2016, avšak tu skôr išlo o akúsi nultú sezónu, keďže pre nízky vek štartoval len s výnimkou udelenou Slovenskou motocyklovou federáciou a aj to len v niekoľkých pretekoch.

Čítať Ďalej

Jakub Valkovič v sezóne 2017

Jakub Valkovič býva síce v Hronských Kľačanoch, avšak z maminej strany je 50% Žarnovičan. Má aktuálne za sebou svoju druhú sezónu. Nepatrí medzi jazdcov, ktorých talent sa prejaví hneď a po chvíli zhasne.

Čítať Ďalej

Pohár priateľstva s menšími zmenami aj v sezóne 2018

V minulom roku bola založená nová medzinárodná ligová súťaž - Pohár priateľstva (Speedway Friendship Cup), v ktorom štartovali kluby z piatich krajín. Idea aby tu nachádzali jazdecké príležitosti hlavne mladí juniori sa vo väčšine prípadov uplatnila a nič nestojí v ceste tejto súťaži aj pre sezónu 2018.