Prihlásenie

 • andreatour
 • aquatherm
 • bartfay2
 • bdmgroup
 • berndorf
 • blichar
 • broart
 • chata_kolarova
 • daro
 • deltacom
 • drevan
 • drevina
 • duoados
 • duzina
 • feldhost
 • fuchs
 • gentruck
 • gtpower
 • hermes
 • impa
 • kgelektrik
 • lekaren_kocka
 • masiar_dvor
 • mbien
 • mitas
 • parkettman
 • skf
 • sostrucks
 • sportpub
 • vsemvs

Sumár činnosti SC Žarnovica za rok 2016

S blížiacim sa koncom kalendárneho roka sa človek častejšie obzerá späť, aby zhodnotil čo mu rok 2016 priniesol alebo naopak zobral. Hodnotí svoju činnosť, premýšľa ako sa vyvarovať chybám a ako zopakovať niečo čo bolo dobré, poprípade v tom pokračovať. To isté sa deje aj v Speedway Clube Žarnovica.

V nasledujúcich riadkoch Vám ponúkame krátky sumár činnosti klubu, ktorý aj napriek širokému organizačnému záberu pokračuje vo svojej činnosti na báze dobrovoľnosti.

V sezóne 2016 zorganizoval Speedway Club Žarnovica aj s podporou Mesta Žarnovica, Slovenskej motocyklovej federácie a sponzorov 7 medzinárodných plochodrážnych podujatí medzi nimi aj Majstrovstvá Európy jednotlivcov. Okrem organizácie pretekov sa počas sezóny venoval aj:

Príprave slovenskej reprezentácie – všetci slovenskí plochodrážni pretekári a reprezentanti sú členmi Speedway Clubu Žarnovica a boli počas celej sezóny podporovaní aj z klubových zdrojov. Jazdcom nakúpil alebo zabezpečil klub licencie (medzinárodné, FIM, UEM), umožnil im bezplatne trénovať, sprostredkoval zimnú prípravu, poskytoval rôzne náhradné diely, motory, oleje do motorov, methanol, pneumatiky a ďalšie dôležité veci pre ich jazdenie vrátane zapožičiavania klubového auta na prevoz motoriek. Takisto finančne zabezpečoval a viedol všetky štarty štátnej reprezentácie v zahraničí. Vybavoval všetky dokumenty dôležité pre ich štart na pretekoch Majstrovstiev sveta, Európy a ďalších. Na jar zorganizoval sériu tréningov našich pretekárov s poľskými, dánskymi a ruskými profesionálmi na žarnovickej dráhe. Takisto sprostredkoval tréningy v Lubline a Debrecene pre svojich jazdcov. Slovensko reprezentovali s licenciou SMF: Martin Vaculík (kvalifikoval sa do GP 2017, 2.miesto v poľskej Extralige, víťaz Zlatej prilby SNP), Patrik Búri, Adam Čarada, Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič, David Pacalaj, Péter Vida a Anton Wannasek.

Výchove mladých talentov – v sezóne 2016 sa na pretekoch predstavili ďalší dvaja noví odchovanci Speedway Clubu Žarnovica 16-ročný Jakub Valkovič a 14-ročný David Pacalaj. Spolu s Patrikom Búrim (21-ročný), Adamom Čaradom (18-ročný), Michalom Tomkom (17-ročný) a Jánom Mihálikom (15-ročný) reprezentovali Mesto Žarnovica a Slovenskú republiku na viacerých pretekoch doma aj v zahraničí. Okrem nich klub technicky a finančne pomáhal aj ďalším začínajúcim pretekárom, keď založil po vzore vyspelých plochodrážnych krajín Speedway Academy. K Jozefovi Štefankovi (15) tak pribudli ďalší nováčikovia Mário Solčiansky (15), Tomáš Tužinský (11), Michal Danko (14) a Juraj Šuška (9).

Organizácii pravidelných tréningov – počas sezóny 2016 zorganizoval Speedway Club Žarnovica na svoje finančné náklady a aj vďaka dotácii Mesta Žarnovica cez 40 tréningov, ktorých sa zúčastnilo viac ako 50 pretekárov z ôsmich krajín.

Technickému zabezpečeniu jazdcov – okrem vyššie spomínaného technického zabezpečovania jazdcov, klub pre nich zakúpil v sezóne 2016 dva plochodrážne motocykle a jeden motor, zabezpečil školenie jazdcov a mechanikov počas zimného sústredenia na chate Kollárová a podieľal sa na finančnom pokrytí nákladov za opravy motorov.

Ligovej súťaži – tento rok štartoval náš tím v Jadranských dvojiciach. Vďaka tomu zbierali naši juniori cenné skúsenosti v medzinárodnej konkurencii. Ďalšie jazdecké možnosti získavali naši pretekári aj vďaka účasti SC Žarnovica v 1. českej lige, v Majstrovstvách ČR juniorských družstiev a Majstrovstvách ČR dvojíc.

Propagačným akciám – Speedway Club sa počas sezóny sústredil na propagáciu plochej dráhy medzi najmenšími fanúšikmi, keď dvakrát zavítal za deťmi do letného tábora vo Fajn-Parku v Oslanoch (pre deti zo Žarnovice a deti zo zlatomoraveckého okresu). Taktiež besedoval na ZŠ v Hronských Kľačanoch, či navštívil s Martinom Vaculíkom deti na Hrabinách v Novej Bani. Propagačný stánok mal klub aj na výstave Motocykel v bratislavskej Inchebe. Taktiež na ďalších akciách ako Dni mesta Žarnovica, Športový deň v Hrabičove, Streetball v Žiari nad Hronom a podobne. Na podujatiach organizovaných klubom nikdy nechýbali kamery celoštátnych televízií, najmä RTVS, či TA3, ale aj lokálnych (TV Panorama, ATV). O propagáciu sa klub staral aj vydávaním tlačových správ, či priamo dopisovaním článkov do časopisov, novín, či na internetové stránky (okolo 200 článkov a správ za sezónu). Týmto sa významne podieľal na šírení nielen dobrého mena plochej dráhy, SMF, ale aj Mesta Žarnovica. Taktiež klub venoval rôzne propagačné predmety, či vstupenky a permanentky na viaceré kultúrne podujatia organizované v Žarnovici.

Organizovaniu podujatí pre deti – počas sezóny 2016 zorganizoval klub aj obľúbenú detskú akciu – Plochá dráha detí, ktorej sa zúčastnili deti od 2 do 12 rokov v súťaži na bicykloch. Počas pretekov Jadranskej ligy sprístupnil cez prestávku depo pre najmenších fanúšikov a usporiadal autogramiádu s Martinom Vaculíkom a ďalšími domácimi jazdcami, čo využilo viac ako 300 fanúšikov.

Zveľaďovaniu štadióna – klub sa počas celej sezóny staral o dráhu a veci s tým súvisiace, ktoré sú mestským majetkom a ktoré užíva (natieranie mantinelov a oplotenia bezpečnostnej zóny okolo celej dráhy, natieranie zjazdu a výjazdu na depo, boxov v depe, úpravy dráhy, čistenie zberných šácht...).

Spolupráci so zahraničnými partnermi – členovia Speedway Clubu sa pravidelne zúčastňovali a aktívne zapájali do rôznych rokovaní o fungovaní plochej dráhy aj v zahraničí. Za týmto účelom niekoľkokrát cestovali do zahraničia (Lendava – SLO, Pardubice – CZ, Divišov – CZ, Rivne – UA, Lublin – PL, Debrecen – H). Okrem toho v osobe Ing. Jakuba Zliechovca, viceprezidenta pre plochú dráhu v rámci SMF a členov komisie PD v SMF, sa aktívne zapájali do fungovania a riadenia motocyklového športu na Slovensku. Takisto Ing. Jakub Zliechovec absolvoval školenie vo Warszawe, po ktorom získal licenciu FIM Clerk of Course – riaditeľa pretekov majstrovstiev sveta a Európy. Vypracovali viaceré projekty na rozvoj a finančnú podporu pre plochú dráhu v Žarnovici, z ktorých boli viaceré úspešné (nafukovacie mantinely, Speedway Academy...).

Akcie na ktorých sa zúčastňoval, alebo ich organizoval Speedway Club Žarnovica v roku 2016

Dátum

Akcia

Miesto konania

15.-17.1.

Zimné kondičné a teoretické sústredenie pretekárov

Kollárová

6.2.

5.ročník Plochodrážneho plesu

Žarnovica

25.2.

Beseda s deťmi v DSS Hrabiny

Nová Baňa

8.3.

Beseda s deťmi na ZŠ Hronské Kľačany

Hronské Kľačany

10.-13.3.

Účasť s propagačným stánkom na výstave Motocykel

Bratislava

12.3.

Prvý tréning v Žarnovici za účasti profesionálov

Žarnovica

29.3.

Jadranské dvojice

Praha (CZ)

30.3.

Propagácia v živom vysielaní relácie Teleregina - RTVS

Banská Bystrica

3.4.

Slovensko vs. Česká republika

Žarnovica

11.-16.4.

Sústredenie domácich a rumunských pretekárov s Milanom Špinkom

Žarnovica, Březolupy

16.4.

Bodovaný tréning s jazdcami Lublinu

Žarnovica

22.4.

Sparing Kraków vs. Krosno

Kraków (PL)

23.4.

MČR jednotlivcov - semifinále

Slaný (CZ)

30.4.

Prebor ČR jednotlivcov

Plzeň (CZ)

1.5.

Prebor ČR jednotlivcov

Mšeno (CZ)

3.5.

MČR juniorov

Praha (CZ)

3.5.

Majstrovstvá Ukrajiny

Rivne (UA)

4.5.

Majstrovstvá Ukrajiny

Červenograd (UA)

7.5.

Kvalifikácia do Grand Prix - semifinále

Slangerup (DK)

14.5.

Majstrovstvá Európy juniorov - semifinále

Ljubljana (SLO)

15.5.

Majstrovstvá Európy jednotlivcov - semifinále

Žarnovica

20.5.

Majstrovstvá sveta juniorov – kvalifikačné kolo

Pardubice (CZ)

22.5.

Prezentácia plochej dráhy – Deň detí vo firme ZF

Levice

27.5.

Plochá dráha detí

Žarnovica

28.5.

Kvalifikácia do GP - semifinále

Goričan (HR)

29.5.

Cena Šumenu

Šumen (BG)

4.6.

Ukrajina vs. Slovensko

Červenograd (UA)

5.6.

Pohár mieru a priateľstva

Rivne (UA)

11.6.

Prebor ČR jednotlivcov

Březolupy (CZ)

18.6.

Majstrovstvá Maďarska, Slovinska a Chorvátska

Lendava (SLO)

20.6.

Propagačný stánok na Streetballe

Žiar nad Hronom

26.6.

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska

Žarnovica

4.7.

Propagácia v letnom tábore pre deti z Nevidzian

Oslany

5.7.

MČR juniorov

Divišov (CZ)

9.7.

Propagačný stánok na Dňoch obce Horné Hámre

Horné Hámre

16.7.

Majstrovstvá Európy jednotlivcov - finále

Güstrow (D)

21.7.

MACEC Cup

Leszno (PL)

24.7.

Jadranské dvojice

Žarnovica

25.7.

Jadranské dvojice

Pardubice (CZ)

30.7.

Majstrovstvá Maďarska, Slovinska a Chorvátska

Gyula (H)

30.7.

Propagačný stánok na Športovom dni v Hrabičove

Hrabičov

6.8.

Majstrovstvá Európy jednotlivcov - finále

Daugavpils (LOT)

6.8.

Prebor ČR jednotlivcov

Žarnovica

7.8.

1.liga

Žarnovica

12.8.

Propagácia v letnom tábore pre deti zo Žarnovice

Oslany

13.8.

Prebor ČR jednotlivcov

Svitavy (CZ)

20.8.

Veľká cena Debrecenu

Debrecen (H)

20.8.

Majstrovstvá Európy jednotlivcov - finále

Togliatti (RUS)

21.8.

Jadranské dvojice

Goričan (HR)

27.8.

1.liga

Slaný (CZ)

27.8.

Preteky veteránov

Tarnów (PL)

28.8.

Zlatá prilba SNP

Žarnovica

30.8.

Prebor ČR jednotlivcov

Praha (CZ)

31.8.

MČR juniorských družstiev

Pardubice (CZ)

1.9.

Klubový futbal

Žarnovica

2.9.

Propagačný stánok počas výročia firmy Tubex

Žarnovica

3.9.

1.liga

Svitavy (CZ)

3.9.

Kvalifikácia do GP - Challenge

Vetlanda (S)

6.9.

MČR dvojíc

Praha (CZ)

11.9.

Memoriál Adiho Funka

Mureck (A)

17.9.

Zlatá stuha

Pardubice (CZ)

17.9.

Majstrovstvá Európy jednotlivcov - finále

Rybnik (PL)

24.9.

Maďarsko vs. Slovensko

Debrecen (H)

25.9.

Pohár mieru a priateľstva

Žarnovica

27.9.

1.liga

Praha (CZ)

1.10.

Jadranské dvojice

Krško (SLO)

14.10.

Exhibícia Lublin vs. Česko-Slovensko

Lublin (PL)

Tagy: Speedway Academy, Speedway Club

KALENDÁR

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

YOUTUBE KANÁL

AKTUÁLNE POČASIE

 

MEDIÁLNI PARTNERI