• tubapack
  • tubex
  • vsemvs

Stupne víťazov mali naši juniori veľmi blízko

Včera štartovala dvojica našich juniorov Ján Mihálik a Jakub Valkovič na dvoch pretekoch v Slanom. Dopoludnia absolvovali Prebor ČR jednotlivcov a popoludní bojovali spoločne v Majstrovstvách ČR juniorských družstiev. Viac sa im darilo v druhých pretekoch, kde siahali aj na stupne víťazov.

Siedme kolo Preboru ČR jednotlivcov sa stalo korisťou pražského Zdeněka Holuba. Naši obsadili jedenáste a dvanáste miesto. "Mal som päť bodov a Jakub šesť," krátko po skončení dopoludňajších pretekov v telefonickom rozhovore sumarizoval Ján Mihálik. "Nepršalo tu, no dráha bola deravá, ale nejako sme to zvládli. Ťažko sa na tom jazdilo. Som zvedavý ako to dajú dokopy na poobedňajšie preteky," uzavrel Janči. V ďalšom rozhovore neskrýval presvedčenie, že MČR juniorských družstiev sú pre nich dôležitejšie a že sa budú snažiť zabojovať o medailové umiestnenie.

18. Martin Švestka, Liberec 1

Popoludní pokračoval plochodrážny deň už spomínaným juniorským šampionátom družstiev. Tu sa našim darilo o poznanie lepšie. Preteky ovládli favorizované prvé dvojice Pardubíc a Prahy, no za nimi sa bojovalo o tretí stupienok. "Sme štvrtí," začal telefonát tesne po pretekoch so smútkom v hlase Jakub Valkovič. "Mali sme na tretie miesto. Išlo sa nám dobre. Jazdili sme dobre dvojičku, spolupracovali sme na dráhe aj v depe. Radili sme si v boxoch. Prvé jazdy sme vyhrali 5:1, dvakrát sme prehrali s Pardubicami a Prahou, no v dvanástej jazde, kde sa vlastne rozhodovalo o treťom mieste Janči zadrel motor na štarte. Ja som sa dostal na druhé miesto za Hájeka. No chytil som dieru a zdvihlo ma. Aby som netrafil súpera radšej som to zložil. Za to ma vylúčili aj keď to bolo v prvej zákrute a tým sme prehrali 0:5. Tak sme prišli o tretie miesto. Potom sme síce ešte jednu jazdu vyhrali 5:1, ale to už nič nezmenilo. Je to škoda. O rok máme ďalšiu šancu," skončil telefonát s nádejou Jakub.

Preteky mali poriadne vyvrcholenie, keď sa o majstrovi rozhodlo až v poslednej jazde medzi Prahou a Pardubicami. Šťastnejšími boli pražskí obhajcovia titulu, keď po páde Poliaka Roberta Chmiela v pardubických službách, ktorý jazdu viedol, nedali v opakovanej jazde šancu osamotenému Patrikovi Mikelovi.