Prihlásenie

 • andreatour
 • aquatherm
 • bartfay2
 • bdmgroup
 • berndorf
 • blichar
 • broart
 • chata_kolarova
 • coop
 • daro
 • deltacom
 • drevan
 • duoados
 • duzina
 • expodom
 • feldhost
 • fuchs
 • gentruck
 • gtpower
 • hermes
 • impa
 • jawa
 • kgelektrik
 • masiar_dvor
 • mbien
 • mitas
 • nfa_group
 • parkettman
 • skf
 • sostrucks
 • sportpub
 • steiger
 • tubapack
 • tubex
 • vsemvs

Máme kompletný kalendár na sezónu 2018

Včera sa uskutočnilo v Pardubiciach valné zhromaždenie Komisie plochej dráhy v Českej republike, ktoré malo za úlohu nielen zhodnotiť uplynulú sezónu, ale najmä naplánovať tú nasledujúcu. Prvýkrát sa tejto schôdze zúčastnili aj zástupcovia SC Žarnovica. A práve tu bol doladený kompletný kalendár pretekov nielen pre Českú republiku, ale aj pre Žarnovicu.

Speedway Club Žarnovica naplánoval pre sezónu 2018 opäť až osem medzinárodných podujatí. Podobne ako v predchádzajúcej sezóne aj tentoraz budú úvodnými pretekmi Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s Memoriálom Ladislava Eliáša, ktoré sú naplánované na nedeľu 8. apríla. Preteky budú zároveň aj určujúce pre slovenskú reprezentáciu v majstrovstvách sveta, či Európy.

Druhým podujatím bude zároveň vrchol slovenskej plochodrážnej sezóny 2018 - Kvalifikácia do Grand Prix. Preteky sa už v minulej sezóne tešili veľkému záujmu divákov a jazdci svetovej kvality podali neskutočné výkony. Tentoraz pôjde tiež o kvalifikačné kolo ako vlani, no postupuje sa už priamo do pretekov Challenge, pričom úspešní môžu byť iba traja najlepší. Preteky sú naplánované na sobotu 19. mája.

Ako už bolo avizované SC Žarnovica ostáva aj pre rok 2018 v československej Extralige. A prvé domáce stretnutie čaká náš tím v nedeľu 10. júna.

Ani júl neostane v Žarnovici bez plochej dráhy. Obidve plánované podujatia sa uskutočnia v jeden víkend. V sobotu 7. júla to bude Európsky pohár dvojíc do 19 rokov, druhé najvýznamnejšie podujatie na žarnovickej plochej dráhe v sezóne 2018 a v nedeľu toho istého víkendu to budú Majstrovstvá Českej republiky juniorských družstiev, kde má ambíciu náš tím obsadiť miesta na pódiu pre víťazov.

V auguste, konkrétne v nedeľu 5-teho, je v kalendári odveta Extraligy.

Na ďalšie podujatie pod taktovkou SC Žarnovica si fanúšikovia počkajú do septembra. V nedeľu 16. septembra privítame na našej dráhe tímy z Maďarska, Ukrajiny a Českej republiky, s ktorými si zmeráme sily v Pohári priateľstva.

Posledným plánovaným podujatím sezóny 2018 je česká 1.liga. Tá nás čaká v sobotu 6. októbra.

Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na skutočne bohatú sezónu, ktorá môže uspokojiť aj tých najnáročnejších, veď jazdiť sa bude od apríla do októbra každý mesiac. Veríme, že so stúpajúcim počtom pretekov v Žarnovici si stále viac fanúšikov nájde cestu na náš štadión a povzbudzovaním bude prispievať k lepším výsledkom našich pretekárov.

Tešíme sa na Vás.

1. 8.4. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Memoriál Ladislava Eliáša
2. 19.5. Kvalifikácia do Grand Prix
3. 3.6. Extraliga
4. 7.7. Európsky pohár dvojíc do 19 rokov
5. 8.7. Majstrovstvá ČR juniorských družstiev
6. 5.8. Extraliga
7. 16.9. Pohár priateľstva
8. 6.10. 1.liga

 

KALENDÁR

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

YOUTUBE KANÁL

AKTUÁLNE POČASIE

 

MEDIÁLNI PARTNERI