Prihlásenie

 • andreatour
 • aquatherm
 • bartfay2
 • bdmgroup
 • berndorf
 • blichar
 • broart
 • chata_kolarova
 • daro
 • deltacom
 • drevan
 • drevina
 • duoados
 • duzina
 • feldhost
 • fuchs
 • gentruck
 • gtpower
 • hermes
 • impa
 • kgelektrik
 • lekaren_kocka
 • masiar_dvor
 • mbien
 • mitas
 • parkettman
 • skf
 • sostrucks
 • sportpub
 • vsemvs

Venujte 2% z dane na plochú dráhu a poďte na preteky

Každoročne sa medzi žiadateľov o 2% z dane radí aj Speedway Club Žarnovica, ktorý už desať rokov vykonáva svoju činnosť na jedinom slovenskom plochodrážnom ovále. Kvantum činnosti, ktorú vykonáva náš amatérsky klub, si vyžaduje aj finančné pokrytie z rôznych zdrojov. A práve 2% z dane sú jedným z nich.

Financovanie športu na Slovensku je také aké je. Nenariekame, ale hľadáme zdroje a spôsoby. Rok 2020 bol však mimoriadne náročný a začiatok tohto roku sa javí podobne. Mnoho sponzorov prerušilo svoju podporu a samospráva ju znížila na polovicu a pre sezónu 2021 pravdepodobne ešte klesne. Klub však nechce, aby tento nádherný šport u nás zanikol a stavia sa k problémom čelom. Preto chceme aj touto cestou poprosiť našich fanúšikov a podporu formou venovania 2% z dane, ktorá je už štátu zaplatená. 

2% z dane sú už vlastne zaplatené peniaze, ktoré sa však môžu dostať ku konkrétnej organizácii a nemusia zostať štátu. Je len na každom z nás, či ich necháme tak, alebo s nimi pomôžeme napríklad plochej dráhe v Žarnovici. Každý kto sa rozhodne dať ich na túto činnosť si môže tlačivo na vyplnenie stiahnuť na úvodnej stránke klubu vpravo hore pri kliknutí na ikonku/plagátik o 2%, alebo si oň môže požiadať emailom, či si ho priamo vyzdvihnúť už vytlačené v predajni DeltaCom v Žarnovici.

Siahodlho rozpisovať celú činnosť nášho klubu, by bolo pre plochodrážneho fanúšika zbytočné, nakoľko sa o tom môže presviedčať pravidelne počas sezóny. No aspoň v skratke.

SC Žarnovica sa venuje:
- organizovaniu medzinárodných pretekov na plochej dráhe
- organizovaniu pravidelných tréningov
- výchove a náboru mladých talentov
- technickému a materiálnemu zabezpečovaniu juniorov a začínajúcich pretekárov
- zabezpečovaniu štartov slovenskej reprezentácie
- organizácii rôznych propagačných akcií v Žarnovici a okolitých mestách a obciach
- organizácii besied na školách
- organizácii Plochej dráhy detí
- zvelaďovaniu a starostlivosti o žarnovický plochodrážny ovál a depo

Toto všetko môže klub vykonávať sponzorom a fanúšikom. Jedným z finančných zdrojov sú aj 2% z dane. Rozhodnite sa darovať 2% z dane, ktoré ste za minulý rok zaplatili štátu a podporte plochodrážny život v Žarnovici.

Postup:
V priebehu marca (do 31.3.) je potrebné s tlačivom od zamestnávateľa vyplniť aj formulár, ktorý si môžete stiahnuť z našej stránky alebo si môžete vyzdvihnúť v predajni DeltaCom v Žarnovici, či oň požiadať emailom (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.). Tieto tlačivá (Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane a Potvrdenie o zaplatení dane) je potrebné do 30.4. dať niektorému z členov SC alebo odovzdať v predajni DeltaCom, pričom po zhromaždení všetkých darcov, klub zanesie tlačivá na Daňový úrad. Každý kto tak urobí, dostane jeden voľný vstup na prvé preteky sezóny - 1.ligu 30.5.2021.
 
Tlačivo si môžete stiahnuť kliknutím na banner na úvodnej stránke alebo tu

KALENDÁR

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

YOUTUBE KANÁL

AKTUÁLNE POČASIE

 

MEDIÁLNI PARTNERI