Prihlásenie

 • andreatour
 • aquatherm
 • bartfay2
 • bdmgroup
 • berndorf
 • blichar
 • britterm
 • broart
 • chata_kolarova
 • daro
 • deltacom
 • drevan
 • drevina
 • duoados
 • duzina
 • feldhost
 • fuchs
 • gentruck
 • gtpower
 • hermes
 • impa
 • kgelektrik
 • lekaren_kocka
 • masiar_dvor
 • mbien
 • mitas
 • nfa_group
 • parkettman
 • skf
 • sostrucks
 • sportpub
 • vsemvs

Začína sa pracovať na štartovných listinách pretekov

Sezóna sa zdá byť síce ešte v nedohľadne, avšak už teraz sa začína pracovať okrem iného aj na štartovných listinách pretekov, ktoré zorganizuje Speedway Club Žarnovica počas roka 2012. Poniektorí jazdci kompletizujú svoje kalendáre pretekov, preto je dôležité už takto v predstihu, zaistiť si najmä tých kvalitnejších pre naše podujatia.

Čo sa týka ligových stretnutí tam je otázka nasadenia našich pretekárov predbežne jasná. Meniť a zverejňovať sa bude, keď to bude ohľadne termínov aktuálne. Klub pod hlavičkou Slovensko chce samozrejme víťaziť a od toho sa bude odvíjať aj nasadzovanie jazdcov do jednotlivých stretnutí.

Zaujímavým sa tak pre fanúšikov stáva obsadenie pretekov ME jednotlivcov, ktoré sa uskutočnia 8. júla. Dnes poznáme obsadenie krajín, ktoré sme už zverejnili a postupne sa začnú vyplňovať kolónky jazdcov ich menami. Zatiaľ je istá len zostava Slovenska, keď našu krajinu budú v Žarnovici reprezentovať Martin Vaculík a Ján Halabrín. Rovnako SMF má obsadiť svojimi jazdcami aj pozície náhradníkov, no tie sú zatiaľ voľné.

Pretekmi, ktorých jazdecké obsadenie má náš klub plne pod kontrolou, sú Medzinárodné preteky veteránov, 3. júna. Aj tu dostáva štartovná listina prvé kontúry. Mená zatiaľ uverejňovať nebudeme, nakoľko je do pretekov ešte množstvo času, no už teraz je isté že štartovná listina bude čo do účasti krajín pomerne pestrá. Na štarte nebude totiž chýbať posledný víťaz žarnovických pretekov veteránov z roku 2005 v kategórii dvojventil. Ide o pretekára z Maďarska. Organizátorom sa ozval aj jeden jazdec z Nového Zélandu, ktorý taktiež prisľúbil účasť. Štartovné pole obsadia štyria až šiesti jazdci z Rakúska, či ďalší z Nemecka. Pre domáceho diváka bude určite zaujímavé aj silné obsadenie v podaní slovenských veteránov. Kombinézu po niekoľkých rokoch opráši aj úspešný veterán z minulosti. Po viac ako dvadsaťročnej prestávke sa na plochodrážny stroj pravdepodobne súťažne posadí aj jedna z ligových opôr žarnovického tímu z osemdesiatych rokov. Zastúpenie jazdcov by mal mať aj Zohor. O účasti ďalších jazdcov sa jednania stále ešte len rozbiehajú.

Jedným z vrcholov sezóny by opäť mali byť Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s 12. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša, 23. septembra. Do tohto dátumu chýba síce niečo okolo ôsmych mesiacov, no už teraz sa fanúšikovia môžu tešiť na účasť mladých supertalentov z Ruska. Rusko v súčasnosti patrí medzi liahne jedných z najtalentovanejších plochodrážnikov na svete. A práve dvoch až troch najlepších uvidí v akcii aj Žarnovica. Keď je reč o talentoch, netreba zabudnúť ani na jeden z najväčších za posledné štyri roky, ktorý pochádza z Chorvátska. Aj on by mal bojovať o slovenský titul. Ďalší jazdci budú do štartovnej listiny pribúdať postupne. Zámerom usporiadateľa je dať dokopy čo najvyrovnanejšiu štartovnú listinu, z ktorej by mal každý jazdec reálnu šancu na víťazstvo.

alt

Ak poznáte jazdca na tejto fotke, viete kto je tým, čo chce oprášiť plochodrážnu kombinézu po viac ako 20-tich rokoch

KALENDÁR

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

YOUTUBE KANÁL

AKTUÁLNE POČASIE

 

MEDIÁLNI PARTNERI