Prihlásenie

 • andreatour
 • aquatherm
 • bartfay2
 • bdmgroup
 • berndorf
 • blichar
 • broart
 • chata_kolarova
 • daro
 • deltacom
 • drevan
 • drevina
 • duoados
 • duzina
 • feldhost
 • fuchs
 • gentruck
 • gtpower
 • hermes
 • impa
 • kgelektrik
 • lekaren_kocka
 • masiar_dvor
 • mbien
 • mitas
 • parkettman
 • skf
 • sostrucks
 • sportpub
 • vsemvs

Extraligu sme ukončili štvrtým miestom

Včera sa odjazdilo posledné kolo československej Extraligy v Prahe. Žarnovický tím z pozície nováčika obsadil štvrté miesto, tak v pretekoch, ako aj v celkovom poradí. Ťahúňom tímu bol tentoraz Staszek Burza, ktorý nebyť dvoch slabších štartov mohol konto žarnovického tímu zaťažiť oveľa viac, no aj napriek tomu ukázal, že do starého železa aj napriek veku nepatrí.

"Tentoraz to bolo oveľa lepšie," začal optimisticky aj napriek prehre Ján Daniel. "Chalani sa teraz dobre držali. Neboli iba do počtu. Pri tej kvalite, proti akej bojovali to nebolo zlé. Podržal nás Staszek. Mal dobré štarty a dokázal poraziť aj Matěja Kúsa na domácej dráhe. Škoda, že mu tam dva štarty nevyšli. Ale napríklad pri jednom nabehol do pásky a mal 15-metrový handicap, pričom v stíhacej jazde predbehol dvoch súperov. Tiež ma potešil Jakub Valkovič. Získal dva body, ale pekne o ne bojoval, neboli zadarmo aj Janči a David sa snažili. Trochu viac som čakal od vypožičaného Filipa Hájeka, ktorý predsa štartoval doma. Myslím, že aj keď sme prehrali a súťaž skončili na poslednom mieste, malo to zmysel pre chalanov. Potvrdili to aj ľudia z ostatných tímov," uzavrel rozhovor tréner a manažér Ján Daniel.

Aj tentoraz náš tím jazdil bez dvojice Martin Vaculík a Patrik Búri. V prípade prvého to bolo pre kolíziu termínov s play off vo švédskej Elitserien, kde bolo stretnutie jeho Vetlandy a Rosppigarny preložené práve na včerajšok. Patrik zase nedostal dovolenku od zamestnávateľa, pričom nepomohla ani osobná intervencia manažéra Jána Daniela. Je to určite škoda.

V Prahe sa v podstate už nerozhodovalo o konečnom poradí a z titulu sa zaslúžene tešili domáci.

1. AK Markéta Praha 46 (Matěj Kús 13, Ondřej Smetana 11, Josef Franc 10, Zdeněk Holub 6, Michal Škurla 6)

2. AMK ZP Pardubice 42 (Tomasz Jedrzejak 13, Václav Milík 12, Hynek Štiachauer 11, Patrik Mikel 6, Josef Novák DNR)

3. AK 3ton Slaný 21 (Eduard Krčmář 8, Martin Málek 6, Zdeněk Simota 4, Michal Dudek 1)

4. SC Žarnovica 14 (Stanislaw Burza 11, Jakub Valkovič 2, Ján Mihálik 1, David Pacalaj 0, Filip Hájek 0)

Tabuľka:

 

Poradie Tím Malé body Body
1. AK Markéta Praha 299 29
2. AMK ZP Pardubice 289 25
3. AK 3ton Slaný 212 15
4. SC Žarnovica 134 11

Staszek Burza bol oporou tímu

Tagy: Ján Mihálik, Jakub Valkovič, Česká Extraliga, David Pacalaj

KALENDÁR

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

YOUTUBE KANÁL

AKTUÁLNE POČASIE

 

MEDIÁLNI PARTNERI