Prihlásenie

 • andreatour
 • aquatherm
 • bartfay2
 • bdmgroup
 • berndorf
 • blichar
 • broart
 • chata_kolarova
 • daro
 • deltacom
 • drevan
 • drevina
 • duoados
 • duzina
 • feldhost
 • fuchs
 • gentruck
 • gtpower
 • hermes
 • impa
 • kgelektrik
 • lekaren_kocka
 • masiar_dvor
 • mbien
 • mitas
 • parkettman
 • skf
 • sostrucks
 • sportpub
 • vsemvs

Narodený: 5.4.1990

Počet sezón: 12

Úspechy: majster Európy 2013, víťaz GP Gorzówa 2012, 11.najlepší jazdec sveta 2012, 3.miesto v ME juniorov 2009, víťaz Zlatej prilby SNP 2008, 2009, 2014 až 2016, majster ČR jednotlivcov 2007, majster Poľska družstiev 2012, majster Švédska družstiev 2010, 2012, 2016, najúspešnejší slovenský plochodrážnik v histórii

Na Večeri majstrov nechýbal ani Martin Vaculík

Bývali roky, kedy sa vyhlasovania majstrov Slovenska takmer netýkali plochej dráhy. Až na niekoľko ocenení organizátorov, na pódiu chýbali pretekári. Nebolo majstrov Slovenska na plochej dráhe. Všetko sa však mení a našťastie pre slovenskú plochú dráhu k lepšiemu. Jednou z hlavných hviezd večera v púchovskom kultúrnom dome bol aj plochodrážnik Martin Vaculík.

Ďalší historický medzník pre slovenskú plochú dráhu

Pred niekoľkými dňami spomenul Martin Vaculík pre portál speedwaygp.com, ktorý je oficiálnou stránkou seriálu Grand Prix, že ho fanúšikovia uvidia v najvyššej ligovej súťaži aj na Britských ostrovoch. Dnes bolo potvrdené, že klubom nášho pretekára budú levy z Leicester. Ide o historický medzník pre slovenskú plochú dráhu, keď žarnovický rodák bude prvým našim plochodrážnikom v tamojšej lige. No nechýbalo veľa a bol by až druhým...

Martin Vaculík ostáva v Grand Prix 2018

Včera na poludnie rozposlal organizátor Grand Prix správu médiám o pridelení celosezónnych divokých kariet pre rok 2018. Medzi štyrmi menami nechýba ani slovenský reprezentant Martin Vaculík, ktorý dostal prednosť pred takými jazdcami ako Niels Kristian Iversen, či Peter Kildemand a ďalší.

Martin Vaculík je deviaty najlepší plochodrážnik sveta

V sobotu dopoludnia stredoeurópskeho času sa odjazdila posledná dvanásta plochodrážna Grand Prix tejto sezóny v austrálskom Melbourne. Preteky priniesli rozuzlenie takmer vo všetkých otázkach. Jedinou nevyriešenou je skompletizovanie všetkých účastníkov GP pre budúci rok formou divokých kariet. U protinožcov sa nestratil ani slovenský reprezentant Martin Vaculík, ktorý sa prebojoval do semifinále a svoje konto zaťažil deviatimi bodmi.

Martin Vaculík opäť raz prepisoval historické tabuľky

,,Karavána“ FIM Speedway Grand Prix aj s Martinom Vaculíkom, sa na deviatu tohtoročnú Veľkú cenu presunula do nemeckého Teterowa. Martin už v tejto sezóne v Teterowe štartoval a to 3. júna na turnajiAuerhahnpokal, kde v základnej časti pretekov získal trinásť bodov.

V nemeckom Teterowe pokračujú boje Grand Prix

V sobotu pokračuje plochodrážny seriál Grand Prix svojim deviatym kolom tentoraz v nemeckom Teterowe. Martin Vaculík sem cestuje v pozícii ôsmeho najlepšieho pretekára, pričom toto miesto je aj posledným zaručujúcim mu účasť pre budúci ročník GP. Či sa mu podarí zlepšiť umiestnenie ukážu až samotné preteky, ktoré začínajú o 19.00 hodine.

Martin Vaculík pomáha Gorzówu do finále

V nedeľu odštartovala poľská Extraliga play off semifinálovými pretekmi. Dvojice Wroclaw - Gorzów a Leszno - Zielona Góra sú mimoriadne vyrovnané a fanúšikovia si užívajú skvelé súboje najmä v prípade tej druhej dvojice, ktorá je tradičným rivalom a ktorej súperenie býva označované ako derby. Slovenského fanúšika však viac zaujíma výsledok Grozówa.

Martin Vaculík je priebežne tretí najlepší na svete

V sobotu 10. júna bola Praha svedkom súperenia najlepších plochodrážnikov z celého sveta. Nechýbal medzi nimi ani slovenský reprezentant Martin Vaculík, ktorý sa snažil prehovoriť do poradia na popredných miestach.

Martin Vaculík skončil tesne pred bránami semifinále

V sobotu 27. mája pokračoval seriál plochodrážnej Grand Prix svojimi tretími pretekmi. V lotyšskom Daugavpilse zvádzala súboje svetová špička spolu so slovenským reprezentantom Martinom Vaculíkom.

Martin Vaculík začal poľskú ligu famózne

Na veľkonočný pondelok sa začala už aj najlepšia plochodrážna liga na svete - poľská Ekstraliga. A to závodom Toruń - Gorzów, ktorý bol reprízou minuloročného finále. S vestou Gorzówa sa proti svojmu minulosezónnemu klubu z Toruńe postavil Martin Vaculík.

Extraligu sme začali pekným tretím miestom

Včera začala československá Extraliga svojím prvým kolom ročník 2017. Súčasťou nej je aj Speedway Club Žarnovica, ktorý cestoval do Pardubíc v úlohe nič nestratiť a vyskúšať svoju konkurencieschopnosť v kvalitnej súťaži. Premiéra skončila nakoniec veľmi dobre a SC Žarnovica nielen že nechal v Pardubiciach dobrý dojem z výkonu svojich jazdcov, ale odniesol si hneď aj prvé dva tabuľkové body.

Martin Vaculík skončil tesne pred bránami finále

V nedeľu 9. apríla sa aktuálny medzinárodný majster Slovenska Martin Vaculík predstavil na štrnástom ročníku Memoriálu Edwarda Jancarza v Gorzówe a počínal si aj v týchto pretekoch úspešne.

V Žarnovici sa naplno trénovalo

Počas včerajšieho a dnešného dňa sa v Žarnovici pilne trénovalo. Na plochej dráhe bok po boku trénovali tímy SC Žarnovica a Tarnówa. Za dva dni si dráhu vyskúšal takmer kompletný tím od našich severných susedov, u ktorých niekedy v roku 2004 začínal s tréningami aj náš Martin Vaculík.

Štartovná listina na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska je kompletná

Míľovými krokmi sa blíži termín prvých žarnovických pretekov, ktoré pripravuje Speedway Club Žarnovica na nedeľu 2. apríla. O 15.00 hodine sa rozhoria boje o slovenského šampióna v medzinárodnej konkurencii. Fanúšikovia sa môžu tešiť na kvalitnú štartovnú listinu, v ktorej samozrejme nechýbajú všetci domáci pretekári.

V Žarnovici burácali plochodrážne motory

Pre väčšinu plochodrážnych fanúšikov až pridlhá zimná prestávka konečne skončila. Aj na žarnovickom plochodrážnom ovále zaburácali dnes plochodrážne motory, keď si jazdu vychutnávali nielen domáci pretekári, ale aj niekoľko hostí z Poľska.

Predstavujeme extraligový tím Žarnovice

Žarnovická plochá dráha je za svoju vyše 60-ročnú históriu bohatá na rôzne sezóny, počas ktorých boli roky keď nemala vlastný ligový tím, či štartovala pod hlavičkou Preglejka Žarnovica v 1.lige, no bola aj sezóna 1985, kedy štartovala v najvyššej československej ligovej súťaži v Extralige. Sezóna 2017 sľubuje veľký návrat žarnovického ligového tímu do Extraligy, tentoraz pod hlavičkou Speedway Clubu Žarnovica.

Do Žarnovice sa vracia plochodrážna Extraliga

Sezóna 2017 prinesie na žarnovickú plochú dráhu kombináciu takých pretekov, akú si vo svojej dlhej vyše 60-ročnej histórii nepamätá. Okrem pretekov majstrovstiev sveta, či Európy budú fanúšikovia svedkami aj merania si síl v českej Extralige.

Žarnovickí pretekári absolvovali kondičný tréning s jazdcom GP

Dnes sa v dopoludňajších hodinách stretli žarnovickí pretekári na štadióne, aby sa zúčastnili tréningu. No namiesto plochodrážnych motocyklov preháňali po ihrisku a tribúne sami seba. O kondičný tréning sa pre nich postaral pretekár Grand Prix pre sezónu 2017.

Sezóna 2016 v podaní Martina Vaculíka

Zhrnutie sezóny u najlepšieho slovenského plochodrážnika všetkých čias, je pomerne náročnou úlohou. Veď pomaly každý jeho výsledok je na slovenské pomery výnimočným a dosiahnutým v ťažkej celosvetovej konkurencii. Každý rok dvíha pomyslenú latku výkonnosti stále viac a viac nahor, pričom môže slúžiť za vzor všetkým domácim juniorom nielen svojimi výsledkami, ale najmä tvrdou prácou a prípravou.

Martin Vaculík na dva roky u víťaza Extraligy

Dnes večer vybehla na svetlo oficiálna správa, ktorá hovorí, že poľský extraligový šampión dáva prednosť pred Matejom Žagarom a Michaelom Jespenom Jensenom slovenskej plochodrážnej jednotke Martinovi Vaculíkovi a Przemyslawovi Pawlickému.

KALENDÁR

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

YOUTUBE KANÁL

AKTUÁLNE POČASIE

 

MEDIÁLNI PARTNERI