1.liga pozná svoju podobu a termíny

0
552

Speedway Club Žarnovica sa aj v sezóne 2023 zúčastní českej, skôr by sa dalo povedať medzinárodnej 1.ligy. V nej bude štartovať spolu s tímami z Čiech a Slovinska.

Speedway Club Žarnovica je súčasťou českej 1.ligy od roku 2013, kedy v nej štartoval spoločne s Březolupami v jednom tíme a po ročnej prestávke už samostatne až do súčasnosti. Rok 2023 nebude výnimkou.

Fanúšikovia si určite spomenú na perfektné preteky tejto súťaže minulý rok v Žarnovici. Účasť hviezdy najväčšej veľkosti Martina Vaculíka a ideálne počasie babieho leta pritiahli na žarnovický štadión nielen kamery všetkých štyroch celoštátnych televízií, ale aj vyše 2 000 fanúšikov, čo na preteky začiatkom októbra vôbec nie je zvykom.

Aj v roku 2023 bude táto súťaž uzatvárať žarnovickú plochodrážnu sezónu. Preteky sú totiž naplánované na víkend 7. a 8. októbra (7.10. – Pohár priateľstva a 8.10. 1.liga). Opäť to bude až po odjazdení poslednej Grand Prix a ostáva veriť, že aj s účasťou Martina Vaculíka. No predovšetkým 1.liga bude slúžiť na vyjazdenie sa ostatným slovenským plochodrážnikom. Do mančaftu sa počíta s Jakubom Valkovičom, Rastislavom Cíferským a na niektoré preteky aj s Adamom Čaradom. V prípade pokračovania aktívnej pretekárskej kariéry sa v ňom môže objaviť aj Juraj Šuška, či Lukáš Bartoš, ktorého v sezóne 2023 čaká ostrý debut. Doplniť súpisku môže niektorý z našich českých plochodrážnych kamarátov. Pre rok 2023 došlo aj k ďalšej zmene, keď sa súťaže okrem slovinských, českých a slovenských pretekárov môže zúčastniť aj niektorých z pretekárov Maďarska, Rakúska, Bulharska, či Rumunska. Vylúčiť by sa tak mala situácia z minulého roka, kedy Slovinci stopli účasť Norberta Magosiho v žarnovickom tíme.

Súťaže sa zúčastnia okrem Žarnovice tradične Praha a Pardubice. Druhý rok za sebou v nej bude štartovať aj slovinské Krško. Oproti vlaňajšku vypadli Kopřivnice, kde po odchode hlavného sponzora firmy Walbo museli z finančných dôvodov odstúpiť z tohtoročnej účasti v lige. Diváci tak budú svedkami štvorstretnutí štvorčlenných tímov. U každého účastníka sa bude jazdiť po jednom kole.

Termíny:

10.4. Krško

20.7. Praha

21.7. Pardubice

8.10. Žarnovica

Predchádzajúci článokVenujte 2% z dane plochej dráhe a poďte zadarmo na Majstrovstvá Slovenska
Ďalší článokSlovenský plochodrážnik zažil útek na Západ v kamióne a jazdenie s nemeckou a americkou licenciou
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.