Aj na žarnovickom ovále sa už pracuje

0
640

Počasie sa po mnohých zmenách konečne aspoň z časti priblížilo k tomu, čo si želajú už všetci plochodrážni fanúšikovia a členovia Speedway Clubu toho hneď využili. Na žarnovickej plochej dráhe v sobotu prebehla prvá brigáda a prvá časť predsezónnych prác bola zrealizovaná.

V sobotu od rána bolo na žarnovickej plochej dráhe po dlhom čase opäť rušno. Dve desiatky členov SC s chuťou začalo prípravné práce na sezónu 2018. Okrem toho po dráhe krúžila fréza zabezpečená firmou Rekostav, ktorá premiešavala pôvodný materiál s novonavozeným.

Prvou fázou prác na ovále je prerobenie mantinelu na štarte a vylepšenie bezpečnostného priestoru medzi dráhou a hlavnou tribúnou. Dnes členovia rozoberali zabezpečenie (sieť, pletivo, oceľové laná…), ktoré tam zakladali pred šiestimi rokmi. Rekonštrukciu tohto priestoru si vyžiadalo opotrebenie materiálu. Vrecovanie ekofólií, ochranné zabezpečenie jednotlivých častí zasahujúcich do bezpečnostného priestoru a s tým spojené práce trvali približne tri hodiny.

Prerábanie sa týka aj preglejkového mantinelu pri štarte, ktorý bude na žiadosť rozhodcov FIM nahradený dielom z plexiskla. Ďalšie práce budú prebiehať podľa priazne počasia, kedy by sa cez týždeň malo začať s grédrovaním a valcovaním dráhy a v sobotu s pokračovaním prerábania spomínaného bezpečnostného priestoru. Ak bude všetko napredovať podľa plánu je možné, že v sobotu sa budú zakladať aj nafukovacie mantinely.

 

Predchádzajúci článokPrvé žarnovické preteky už o mesiac
Ďalší článokZomrel Václav Verner
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.