Aj v Žarnovici sa už trénuje

0
308

V poslednom týždni sa doslova roztrhlo vrece so správami o tréningoch na dráhach v jednotlivých plochodrážnych krajinách. V túto sobotu k nim pribudla aj Žarnovica, kde sa vďaka takmer dvojtýždňovej snahe s úpravou dráhy a ďalšími prácami s tým súvisiacimi, mohli naši plochodrážnici odviezť na domácej dráhe a nemuseli cestovať do zahraničia.

Novinkou oproti minulým sezónam bola skutočnosť, že veľkú časť prác na dráhe a pri nafukovacích mantineloch si museli odpracovať samotní jazdci a v niektorých prípadoch ich tímy. Veď im najviac záleží na tom, aby mohli trénovať na domácej dráhe a nemuseli cestovať do Slovinska, Chorvátska, či Nemecka. Samozrejme najviac práce na dráhe si odrobil ten najpovolanejší pre žarnovickú plochú dráhu, Janči Chmola, ktorému sekundoval jeho nestarnúci svokor. Ruku k dielu priložila aj neodmysliteľná súčasť žarnovickej dráhy Jozef Daniel, či Feri Šteflovič, ktorý prakticky celý čas „pendloval“ medzi svojou autodielňou a dráhou. O valcovanie dráhy sa postaral predovšetkým Ján Repiský a jeho firma SOS Truck, ktorý už druhý rok vykonáva množstvo práce na dráhe ako sponzor SC Žarnovica. Na Liazke, či Tatre si desiatky kôl odkrúžili aj pretekári. Keďže do soboty počasie vychádzalo a všetko sa podarilo ako malo, na sobotné ráno naplánovaný tréning vyšiel pekne podľa predpokladov. Už o 8.00 hod. bolo depo obsadené takmer všetkými pretekármi SC okrem Michala Danka, ktorý si nestihol pripraviť motorky. Nechýbal ani Martin Vaculík a niektorí členovia Speedway Academy. Dráha ponúkala perfektnú druhú zákrutu a už tradične mäkšiu tú prvú po štarte, kde sa voda drží oveľa dlhšie. 

Na začiatku pred prvým výjazdom na dráhu si pretekárov zavolal tréner Ján Daniel do klubových priestorov, kde im udelil spoločne s Maťom Vaculíkom niekoľko rád. Potom nasledovala spoločná obhliadka dráhy a najmä prvej zákruty. Až po nej ako prvý v tejto sezóne vyšiel na ovál Martin Vaculík. Za ním nasledoval David Pacalaj a potom pribúdali ďalší a ďalší. „Dnes bol dobrý tréning. Dráha bola na to všetko špičková,“ chválil v spoločnej facebookovej komunikácii Michal Tomka. Pritakali mu aj David a Janči Mihálik. „Tréning sa mi páčil. Nebol žiadny problém s jazdou. Aj tá zákruta nakoniec bola v pohode. Chalani jazdili tak ako som im povedal, pod plynom a nebol problém aj keď tam boli kolaje ešte od cisterny,“ zhrnul v krátkosti tréning Ján Daniel. Ďalšie tréningy budú pribúdať podľa tradičného rozpisu každú stredu a sobotu ak to počasie a stav dráhy dovolí.

Predtréningová porada

Obhliadka dráhy

Maťo Vaculík

Michal Tomka

Michal si vyskúšal aj takto dráhu

Jakub Valkovič

Tréning si nenechalo ujsť niekoľko desiatok fanúšikov

Juraj Šuška

Tomáš Tužinský

David Pacalaj

Predchádzajúci článokPráce na žarnovickom ovále smerujú k prvým tréningom
Ďalší článokO titul majstra Slovenska zabojuje aj pretekár Grand Prix
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.