Argentínec nahradí domáceho juniora

0
564

Štartovná listina Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, ktoré sa uskutočnia už o týždeň v nedeľu 8. apríla má jednu zmenu. Bohužiaľ tá sa týka domáceho juniora, ktorý zo zdravotných dôvodov musí vynechať prvé žarnovické preteky. Jeho náhrada pochádza až z ďalekej Argentíny a tak vzrastie počet zúčastnených krajín.

Michal Tomka mal na vyjadrenie o svojej účasti čas do konca marca. Išlo o otázku jeho zdravotného stavu po zimnej operácii, kedy mu boli vyoperované skrutky zo stavcov. Michal dlho pociťoval bolesti a po prvom tréningu minulú stredu sa rozhodol radšej počkať so svojim návratom na ovály, aby bol úplne v poriadku na celú sezónu a neprivodil si ďalšie komplikácie.

Hneď po jeho rozhodnutí zaistili organizátori náhradu v osobe Facunda Albina z Argentíny, ktorý deň pred žarnovickými pretekmi bude štartovať v majstrovstvách Maďarska v Debrecene. Ide o kvalitného pretekára, aktuálneho majstra Argentíny, ktorý môže prehovoriť do popredných umiestnení. Facundo jazdí pravidelne do Európy od roku 2012 kedy začínal v ligách na Britských ostrovoch. V súčasnosti má podpísaný kontrakt v poľskom klube Rawicz. V Žarnovici tento 26-ročný pretekár ešte neštartoval.

Michal tento rok vynechá boj o slovenský titul

Predchádzajúci článokZajtra čaká trojicu našich pretekárov ostrý štart sezóny 2018
Ďalší článokDráha a súperi v Kršku našich poriadne preverili
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.