Bývalí, ale aj súčasní plochodrážnici na našej stránke

0
327

Zimná prestávka je už skutočnosťou. Plochodrážne motory utíchli a na žarnovickej dráhe je momentálne navezených 330 ton nového materiálu, ktorý čaká na frézu a jeho premiešanie s tým starým. To samozrejme na zlepšeného počasia, ktoré pustí techniku opäť na dráhu. Rozbehli sa aj ďalšie prípravy, ani tak nie na zimu, ako na ďalšiu sezónu, do ktorých však bežný fanúšik toľko nevidí a preto budeme pre spestrenie zimnej prestávky prinášať na našej stránke sériu zaujímavých krátkych rozhovorov.

Myšlienka vzniku Plochodrážnych noviniek je stará už niekoľko rokov, no len počas práve skončenej sezóny sa stala skutočnosťou. Okrem iného boli v poslednom – štvrtom čísle publikované aj rozhovory s bývalými plochodrážnikmi, ktorí zanechali aj na žarnovickej plochej dráhe svoju stopu. Keďže v zime sa neplánuje vydávanie Plochodrážnych noviniek, budeme pokračovať v týchto rozhovoroch na našej stránke. Fanúšikovia si tak budú môcť prečítať „plochodrážne všeličo“ o bývalých, ale aj súčasných pretekároch, ktorí štartovali a štartujú na našej dráhe. Zabŕdneme do ďalekej, ale aj blízkej minulosti a neobídeme ani súčasnosť. Začali sme rozhovorom s Janom Kvěchom. Postupne tu zverejníme aj tie, ktoré boli v Plochodrážnych novinkách. V najbližšej dobe tak fanúšikovia môžu očakávať pár spomienok pretekárov ako Gašpar Forgáč, Paolo Salvatelli, či Marian Jirout. Ďalšími pretekármi budú….. nechajte sa prekvapiť 😉

Mnoho plochodrážnikov zanechalo na žarnovickej dráhe svoju stopu. Jedným z nich je aj ten na fotografii Ladislava Osvalda z roku 1992….
Predchádzajúci článokJan Kvěch: „Najnebezpečnejším súperom je David Pacalaj“
Ďalší článokMilen Manev – posledný Mohykán bulharskej plochej dráhy
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.