Do Žarnovice príde víťaz minuloročnej GP Warszawy

0
474

Po Martinovi Vaculíkovi a Robertovi Lambertovi bol do Žarnovice na Kvalifikáciu do Grand Prix nominovaný ďalší účastník tohtoročného seriálu Veľkých cien, tentoraz z ďalekej Austrálie. Dvojnásobný víťaz jednotlivých GP pretekov už pozná našu dráhu.

Max Fricke sa dostal do Grand Prix postupne. V roku 2016 plnil rolu náhradníka v jednej GP. O rok neskôr už bol náhradníkom pre celý seriál a absolvoval tri preteky GP. Po ročnej prestávke bol opäť náhradníkom pre celý seriál a zasiahol do piatich pretekov a darilo sa mu celkom dobre. Pre sezónu 2020 si ale účasť v seriáli GP vybojoval v pretekoch Challenge v chorvátskom Goričane. V seriáli nakoniec obsadil pekné desiate miesto, keď ho pribrzdilo ešte aj zranenie. No dokázal vyhrať Grand Prix Torune a zaslúžil si preto stálu divokú kartu aj pre nasledujúci rok do seriálu Veľkých cien. V roku 2021 sa mu darilo o niečo lepšie, keď obsadil celkové ôsme miesto. Svoju účasť pre rok 2022 si poistil štartom v kvalifikáciách, pričom práve v žarnovickom GP Challenge obsadil postupové druhé miesto. V minulom roku dokázal šokovať plochodrážny svet víťazstvom na prestížnej GP Warszawy. Celkovo však skončil až na odľahlom 13. mieste. Do tohtoročnej Grand Prix sa dostal vďaka 4. miestu v pretekoch Grand Prix Challenge v škótskom Glasgowe. Momentálne mu po dvoch Veľkých cenách patrí deviate miesto.

V uplynulej sezóne sa zaslúžil o víťazstvo Austrálie v Speedway of Nations. Okrem toho má na svojom konte aj svetový titul z juniorskej kategórie, keď si v roku 2016 poradil vo finálovej sérii s kvalitnými Poliakmi, či Dánmi. Tiež je majstrom Austrálie z rokov 2019 a 2020, pričom vlastní aj austrálske juniorské tituly, ktoré začal zbierať už ako 17-ročný (2013, 2014, 2015, 2017). O Maxovi sa hovorí ako o budúcom majstrovi sveta. Ako to všetko s ním dopadne nám možno napovedia už preteky v Žarnovici.

Našu dráhu už pozná, keď tu štartoval v roku 2021 v Grand Prix Challenge. V najprestížnejších pretekoch v histórii žarnovickej plochej dráhy sa mu darilo výborne, keď si vyjazdil druhé miesto a tým aj účasť v Grand Prix pre rok 2022.

Predchádzajúci článokZ Veľkej Británie príde do Žarnovice účastník Grand Prix
Ďalší článokPoznáme kompletnú štartovnú listinu Kvalifikácie do Grand Prix!
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.