Grand Prix pokračuje vo Švédsku

0
358

Netradične iba po týždni od poslednej GP v dánskom Horsense, pokračuje seriál Veľkých cien štvrtou zastávkou, tentoraz vo švédskom Hallstaviku. V sobotu 7. júla tu nebude chýbať ani Martin Vaculík.

Seriál Grand Prix prvýkrát zavíta do tohto plochodrážneho mesta. HZ Bygg Arena bude svedkom súbojov svetovej plochodrážnej špičky, do ktorej sa vrátil už aj slovenský reprezentant. V dánskom Horsense sa do čela priebežného poradia dostal Brit Tai Woffinden, ktorý vyhral mnohými označovanú za nudnú GP Horsensu. Poľské médiá ju dokonca prirovnali k nude na futbale. Desať bodov na neho stráca donedávna vedúci muž Švéd Fredrik Lindgren. Potom sú už bodové odstupy minimálne.

Zamiešať kartami v Hallstaviku sa bude snažiť aj divoká karta tamojšieho organizátora Andreas Jonsson. Andreas pochádza z tohto mesta a dlhé roky háji jeho klubové farby, tak výber ničím neprekvapuje.

Náš reprezentant Martin Vaculík bude mať ťažkú úlohu, aby nielen presvedčil organizátorov a fanúšikov, že už je zdravotne v 100% poriadku, ale aby najmä zbieral body a dostihol jazdcov v prvej osmičke, na ktorú mu momentálne chýba 23 bodov.

Predchádzajúci článokŠtartovné listiny a kompletné informácie k plochodrážnemu víkendu
Ďalší článokEurópsky pohár v Pardubiciach aj s trojicou našich reprezentantov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.