Jakub Valkovič štartoval v Majstrovstvách Európy

0
782

V sobotu pokračovali Majstrovstvá Európy jednotlivcov tretím semifinálovým kolom v maďarskom Nagyhalász. O postup do pretekov Challenge v slovinskom Kršku sa tu snažilo 16 pretekárov z pätnástich krajín, medzi nimi aj náš reprezentant Jakub Valkovič.

Preteky v Nagyhalász mali svojho veľkého suveréna, ktorým bol Poliak Dominik Kubera. Toho nepribrzdil ani nezavinený pád v prvej jazde a s kompletom bodov zvíťazil. Za ním to už bolo poriadne vyrovnané a rozhodovalo sa do posledných jázd. Preteky mali však aj svojich smoliarov. Najväčším bol v Taliansku naturalizovaný Argentínčan Nicolas Covatti, ktorý patril k favoritom na postup. Vo svojej štvrtej jazde mal nevinne vyzerajúci pád, pri ktorom si však zlomil nohu v členku. Aj Jakub Valkovič ukončil preteky predčasne. „Dráha bola dobrá. V prvej jazde som išiel z prvej dráhy. Preštartoval ma Hansen a zavrel na lajnu. Ja som už nemal čo veľmi robiť a rýchlo som zavrel plyn. To ma vyrovnalo a preletel som cez riadítka. Narazil som si o ne brucho a obe nohy na stehnách. Aj teraz ledva chodím. Brucho už prestalo bolieť, no nohy bolia stále. Myslím, že to je len narazené, inak by som sa asi nepohol,“ objasnil svoju situáciu Jakub Valkovič v telefonickom rozhovore asi dve hodiny po pretekoch. „Celkovo bolo veľmi veľa pádov, hádam aj zo desať. Aj rozjazda o 2. miesto sa išla na trikrát. Z pôvodne štyroch pretekárov ju odjazdili iba dvaja,“ doplnil postreh z pretekov. Do pretekov Challenge, ktoré sa uskutočnia 18. júna v slovinskom Kršku, postúpila najlepšia pätica pretekárov.

Záverom nám ostáva Jakubovi popriať, aby sa mu už v utorok v Poľsku a potom v nedeľu v Žarnovici podobné situácie vyhýbali a aby mohol zbierať body plním priehrštím.

Výsledky:

 1. Dominik Kubera, Poľsko 15 bodov
 2. David Bellego, Francúzsko 11+3
 3. Marko Levišin, Ukrajina 11+2
 4. Václav Milík, Česká republika 11+U
 5. Oliver Berntzon, Švédsko 11+U
 6. Valentin Grobauer, Nemecko 9
 7. Mattias Nielsen, Dánsko 9
 8. Patrik Hansen, Dánsko 8
 9. Chris Harris, Veľká Británia 7
 10. Jevgenijs Kostigovs, Lotyšsko 6
 11. Nicolas Covatti, Taliansko 5
 12. Matic Ivačič, Slovinsko 5
 13. Lasse Fredriksen, Nórsko 5
 14. Dennis Fazekas, Maďarsko 4
 15. Márk Bárány, Maďarsko 2
 16. Andrei Popa, Rumunsko 1
 17. Jakub Valkovič, Slovensko 0
 18. Richard Fuzesi, Maďarsko 0
Foto od Michala Krupu zachytáva nešťastný moment pre Jakuba
Predchádzajúci článokPlochodrážne novinky sa opäť vracajú
Ďalší článokKompletné informácie k prvým pretekom sezóny 2022
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.