Jakub Valkovič začal sezónu v Bavorsku

0
542

V bavorskom Pockingu sa vo Veľkonočnú nedeľu odjazdili tradičné preteky štyroch tímov. V zostave Alpe Adria tímu nechýbal ani náš Jakub Valkovič, pre ktorého to boli prvé preteky sezóny 2024.

Plochá dráha v Pockingu začala písať svoju históriu v roku 1962. V roku 1993 tu vo finále MS jednotlivcov získal titul Američan Sam Ermolenko. Od roku 1975 sa tu s prestávkami organizuje Veľkonočný turnaj štyroch tímov. Výnimkou nebola ani tohtoročná Veľkonočná nedeľa. Sily si tu totiž merali domáci Nemci s Čechmi, Dánmi a tímom Alpe Adria. Práve v posledne menovanom nechýbal ani Jakub Valkovič. „Dnes som mal prvé preteky sezóny v Pockingu,“ začal súhrnnú správu po pretekoch Jakub. „Boli to tímové preteky, kde štartovali domáci Nemci, Dáni, Česi a my zmiešaný tím (ja, Sebastian Kossler, Paco Castagna, Luka Omerze). Dráha bola ako plastelína po daždi, tak asi 3 hodiny pred pretekmi ju vkuse valcovali. Mne sa dnes vôbec nedarilo mal som len 2 body v 5 jazdách. Keď sa mi podarilo odštartovať, tak som nemal rýchlosť a z výjazdu ma predbehli, alebo sa mi nepodaril štart a mal som rýchlosť, ale predbehnúť sa mi nepodarilo. Myslím, že predbehnutia počas jazdy ani neboli. Necítil som sa ani zdravotne fit, keďže som v piatok ochorel. Ale tréning to bol dobrý a verím, že v nedeľu v Žarnovici to bude oveľa lepšie,“ uzavrel Jakub Valkovič.

Preteky nakoniec vyhrali najtesnejším rozdielom Česi s 38 bodmi, pred Nemcami s 37 bodmi a 32-bodovými Dánmi. Tím Alpe Adria dal dokopy iba 13 bodov.

Predchádzajúci článokŠtartovná listina Medzinárodných majstrovstiev Slovenska
Ďalší článokKompletné informácie k prvým pretekom sezóny v Žarnovici
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.