Jakuba Valkoviča a novú ligovú súťaž čaká dnes debut

0
608

V Poľsku sa dnes rozbieha nový ligový projekt. Tamojšie extraligové kluby dostali od televízie milióny zlotých za priame prenosy z ich stretnutí, z ktorých časť sa rozhodli použiť na nový projekt – U24 Extraligu. Vďaka tomu sa do jedného z tímov dostal aj náš Jakub Valkovič. Práve dnes čaká ligu a aj Jakuba ostrý debut.

U24 Extraliga je vlastne ligová súťaž rezerv do 24 rokov. Extraligové tímy tu stavajú nielen svojich odchovancov v tomto veku, ale aj zahraničných, ktorí sa vyjazdením môžu dostať do poľskej Extraligy v prípade, že sa zraní niektorý z pretekárov zo základnej zostavy.

Jakub Valkovič skončil v hľadáčiku nášho spriazneného klubu z Lublina, ktorý vlani obsadil senzačné druhé miesto v Extralige, keď vyradil Maťov Vaculíkov Gorzów a vo finále podľahol Wroclawi.

Dnes štartuje spomínaná U24 Extraliga o 17.00 hod. Pôvodne sa mali odjazdiť všetky stretnutia kola naraz, no dažde spôsobili preloženie jedného z nich v Ostrówe. Jakubov Lublin sa dnes stretne so Gorzówom na dráhe, kde sme mohli vidieť Maťa Vaculíka v nedeľu počas Extraligy.

Zostavy strentutia:

Motor Lublin

1 Jakub Valkovič

2 Marius Hillenbrand

3 Fraser Bowes

4 Kamil Wieczorek

5 Mateusz Tudzieź

6 Jan Rachubik

7 Miran Praznik

Stal Gorzów

8 Daniel Klíma

9 Wiktor Jasiński

10 Anders Rowe

11 Mathias Pollestad

12 Timi Salonen

13 Oliwier Ralcewicz

15 Mateusz Bartkowiak

Predchádzajúci článokPatrik Búri sa cez víkend vráti do ostrého plochodrážneho tempa
Ďalší článokV Goričane ako na Grand Prix
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.