Jaroslav Hajko si vyskočil na stupne víťazov

0
601

V sobotu pokračovali Majstrovstvá Českej republiky do 125 ccm ďalším kolom v Liberci. Na štart sa postavilo jedenásť účastníkov z troch krajín, pričom opäť nechýbali ani juniori zo Žarnovice. Išlo o súrodeneckú dvojicu Jarka a Aničku Hajkových.

Speedway Academy pod vedením Krzysztofa Capa mala opäť výjazd do Čiech. Po zrušení kola MČR 125 ccm v Slanom pre nepriazeň počasia pred týždňom, musela si naša mládež počkať na ďalšie preteky až do tejto soboty. Do Liberca cestovali naše dvojičky Jarko a Anička Hajkovci.

„Na tréningu sme zažili trochu šok,“ začal rozprávanie tréner Krzysztof Cap. „Oproti posledným pretekom, čo sme tu vlani išli, bola dráha úplne iná. Na tréningu ich pretáčalo, malo to príliš veľkú silu. Tak sme museli prestavovať predzápal a ozubenia. Išli sme dole až o neuveriteľných päť zubov! Našťastie sa to podarilo doladiť aj vďaka práci našich mladých mechanikov Adama Beňa a Andreja Mojžiša a Jarko jednu jazdu došiel do cieľa druhý a v ďalších troch bol prvý. Anička začala smolne. Pretáčalo ju, no bojovala, aj keď mala nakoniec v prvej jazde pád na tretej pozícii. Potom sme to ako tak doladili. Bolo vidno, že na dráhe rozmýšľa, lebo sa prispôsobovala tomu ako jej ťahal motor. Tam kde ju predtým pretáčalo, mierne uberala a podobne. V troch jazdách bola zakaždým druhá. Po pretekoch bola veľmi nahnevaná. Verila v lepšie umiestnenie. Jarko si pre finále vybral bielu dráhu. A sadla mu. Odštartoval druhý za éčkom (elektromotocykel – súťažiaci mimo konečného poradia) Adama Nejezchleba, ale pred Prúšom a ďalším éčkom Štěpánky Nyklovej. Celkovo tie éčka sú rýchlejšie, no dnes sme jedno porazili :-). Jarko však jazdil na dvojventile, čo bolo vidno a Prúša ho predbehol. Aj Štěpánka bola rýchla, no nenašla spôsob predbehnúť Jarka, ktorý jazdil ideálnu stopu. Nabudúce treba poraziť ešte to druhé éčko :-)“, uzavrel v dobrej nálade náš tréner.

Výsledky:

 1. Adam Nejezchleba, Liberec 12+1.vo finále
 2. Karel Prúša, Slaný 10+2.vo finále
 3. Jaroslav Hajko, Žarnovica 11+3.vo finále
 4. Štěpánka Nyklová, Slaný 11+4.vo finále
 5. Jakub Hejkal, Slaný 7
 6. Jordan Holstein, Nemecko 6
 7. Anička Hajková, Žarnovica 6
 8. Matěj Túma, Slaný 5
 9. Lenja Tebbe, Nemecko 5
 10. Anton Keller, Nemecko 4
 11. Kaylen Holstein, Nemecko 3

V libereckom depe. Zľava Adam Beňo, Jarko Hajko, Anička Hajková, Krzysztof Cap

Žarnovická výprava. Zľava Andrej Mojžiš (mechanik), Krzysztof Cap, Jarko Hajko, Anička Hajková a Adam Beňo (mechanik)

Predchádzajúci článokMartin Vaculík v Prahe vstúpil do klubu hviezd
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.