Maťo Vaculík je v Grand Prix aj pre rok 2019

0
342

Dnes podvečer vydal organizátor Speedway Grand Prix firma BSI skvelú správu. Tento prestížny seriál Veľkých cien bude aj budúci rok s účasťou Martina Vaculíka, pretekára z malej Žarnovice a zakladajúceho člena Speedway Clubu. Martin tak bude mať možnosť opäť bojovať medzi najlepšími na svete, kde ide o veľa.

Bez Nickiho Pedersena…ale s Martinom Vaculíkom. To je veľké vyznamenanie slovenského pretekára, ktorý dostal prednosť pred trojnásobným svetovým šampiónom z Dánska, či majstrom sveta z roku 2012 Austrálčanom Chrisom Holderom a ďalšími, ktorí sa nezmestili do nominácie divokých kariet. Pre Maťa tak pôjde po rokoch 2012, 2013, 2017 a 2018 o ďalšiu účasť vo svetovej elite. Ostáva veriť, že si jeho výkony budú všímať vo väčšej miere aj slovenské médiá, ktorým celkovo motocyklový šport dosť uniká. 

Po dnešných nomináciách tak poznáme kompletnú pätnástku stálych účastníkov Speedway Grand Prix 2019, ktorí sa podľa šéfa plochej dráhy FIM Armanda Castagnu pravdepodobne stretnú v jedenástich pretekoch, pričom seriál by mal vyvrcholiť v Austrálii.

Prvých osem mien sme spoznali po poslednej GP uplynulú sobotu, keď si účasť vybojovala najlepšia osmička jazdcov v tomto ročníku. Na nich už čakali Antonio Lindbäck, Niels Kristian Iversen a Janusz Kolodziej, ktorí postúpili z GP Challenge. A dnes pribudli už spomínané divoké karty Martin Vaculík, Patryk Dudek, Leon Madsen a Matej Žagar. Nominácia Patryka Dudeka a Mateja Žagara sa dala očakávať, keďže skončili ako prví dvaja pod čiarou osmičky najlepších, pričom obaja dokázali výrazne zasiahnuť do jednotlivých GP a poľský pretekár ešte k tomu prišiel o poslednú GP v Toruni kvôli zraneniu, čo ho vlastne poslalo pod spomínanú čiaru na deviate miesto. Leon Madsen sa do GP vracia po niekoľkých rokoch a za jeho nomináciou by mohol byť aj tohtoročný prestížny titul majstra Európy. V prípade Martina Vaculíka zavážila skutočnosť, že aj napriek ťažkému zraneniu na začiatku sezóny a zdravotným komplikáciám, dokázal sa vrátiť vo veľkom štýle a vyhrať GP Gorzówa a mať okrem toho ďalšie lepšie umiestnenia.

Účastníci:

1. Tai Woffinden, Veľká Británia

2. Bartosz Zmarzlik, Poľsko

3. Fredrik Lindgren, Švédsko

4. Maciej Janowski, Poľsko

5. Greg Hancock, USA

6. Artjom Laguta, Rusko

7. Jason Doyle, Austrália

8. Emil Sajfutdinov, Rusko

————————————-

9. Patryk Dudek, Poľsko

10. Matej Žagar, Slovinsko

11. Martin Vaculík, Slovensko

12. Janusz Kolodziej, Poľsko

13. Niels Kristian Iversen, Dánsko

14. Antonio Lindbäck, Švédsko

15. Leon Madsen, Dánsko

Predchádzajúci článokSobotná 1.liga aj s hviezdami českej plochej dráhy
Ďalší článok1.liga vyvrcholila v Žarnovici zaujímavými pretekmi
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.