Michala Tomku čaká operácia

0
352

Po tom čo prišiel Michal Tomka kvôli ťažkému zraneniu na začiatku uplynulej sezóny o jej celý priebeh a užil si krušných chvíľ až až, prichádzajú chvíle, kedy sa konečne môže pripravovať na novú sezónu. Prípravy mu síce ešte skríži plánovaná operácia, no potom už podľa jeho slov nebude prekážok k prípravám naplno.

Ťažké chvíle prežíval v apríli 2017 nielen samotný pretekár, ale aj všetci slovenskí fanúšikovia s ním. Nakoniec nepríjemné spomienky ostali spomienkami a je čas na návrat. Viac už slovami hlavného aktéra Michal Tomku:  „16. januára mi idú v Nových Zámkoch operovať chrbát, ktorý som si poranil pri úraze vlani. Od nehody som mal na stavcoch titanové „šrouby“, ktoré už musia ísť von. Vraj som mladý, tak by mi to tam zavadzalo. Nechali by mi to tam len v prípade, keby som bol starší. Každý sa ma pýtal aké to je. No je to zvláštny pocit, nič ma síce neobmedzuje, nebolí, len cítim, že tam je niečo navyše a už by to malo ísť preč nech som zase plne ohybný. V mojej príprave ma to vôbec neobmedzilo, aj napriek tomu behávam a chodievam cvičiť do fitness centra. Dávam si síce pozor na pohyby, ale driem na 101% pretože to čo sa stalo bolo len v dôsledku toho, že som asi nebol pripravený na 100%. Chcem sa v budúcnosti vyhnúť takýmto veciam, dúfam že ma smola bude už len obchádzať… Teda presne za 7 dní idem pod nôž. Ale nebojím sa, verím že sa vrátim silnejší,“ podelil sa so svojou situáciou nádejný slovenský junior. „V závere chcem hlavne poďakovať ľuďom, čo sú tu stále so mnou a boli tu so mnou aj keď mi bolo najhoršie. Rodine, priateľom, známym a sponzorom,“ nezabudol na slová vďaky.

Nám len ostáva dúfať, že operácia vyjde Michalovi čo najlepšie a naplno sa bude môcť pripravovať na sezónu, počas ktorej bude svojimi výkonmi tešiť všetkých fanúšikov ploche dráhy.

Predchádzajúci článokPrianie od Jančiho Mihálika
Ďalší článokDáni, Poliaci, Švédi a ďalší budú bojovať v Európskom pohári v Žarnovici
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.