Na záver sezóny uvidíme v Žarnovici súboje o majstrovský titul

0
454

Pôvodne sa plochodrážna sezóna 2019 mala v Žarnovici skončiť už 1. septembra pretekmi Pohára priateľstva. Speedway Club Žarnovica sa však rozhodol zorganizovať ešte jedno podujatie, ušité na mieru pre svojich mladých pretekárov. Majstrovstvá Českej republiky juniorských družstiev uvidia fanúšikovia na našej dráhe v nedeľu 22. septembra.

V minulom roku sa tento jednodňový šampionát predstavil v Žarnovici a naši pretekári boli mimoriadne úspešní. Obidve postavené dvojice skončili na stupňoch víťazov. Pokým David Pacalaj s Michalom Tomkom získali zlato, Jakub Valkovič a Ján Mihálik si vybojovali bronz. Do akcie sa dostal aj minuloročný nováčik Michal Danko, ktorý štartoval ako hosť vo veste Pardubíc.

Tento rok sa malo o juniorského majstra v družstvách jazdiť v Pardubiciach ešte v júli. SC Žarnovica mal postaviť aj tu dve dvojice. Potom však prichádzali správy o zranení Michala Tomku, Davida Pacalaja, Jančiho Mihálika a o technických problémoch Michala Danka. Zakaždým to klub riešil presunmi a nakoniec aj škrtnutím jedného tímu. Bola nakoniec pripravená alternatíva, že k Jakubovi Valkovičovi sa postaví Poliak Bartlomiej Kowalski, ktorý s našimi pretekármi absolvoval zimné sústredenie pred rokom. Aj posledná alternatíva padla štyri dni pred štartom pardubických pretekov, keď sa v Nagyhalász zranil Jakub a SC stiahol aj poslednú dvojicu. Nakoľko aj v Čechách mali už svojich maródov, rozhodli sa šampionát preložiť na niektorý z neskorších termínov. 

Sedem pretekov naplánoval SC Žarnovica na sezónu 2019 s tým, že si necháva otvorenú možnosť niečo zorganizovať ešte na jeseň. Keďže naši juniori prišli o množstvo pretekov kvôli zraneniam, skrsla myšlienka zorganizovať MČR juniorských družstiev práve v Žarnovici, kde by si mohli naši pretekári zmerať sily so svojimi českými súpermi na domácej dráhe. Pardubický klub na to hneď pristúpil a nás čakajú v Žarnovici zaujímavé preteky juniorov. Domáci klub postaví v spomínanú nedeľu 22. septembra dve až tri dvojice. O ich zložení a o súperoch budeme informovať v najbližších dňoch.

Predchádzajúci článokPraha nás vystriedala na pozícii lídra
Ďalší článokPlochodrážnici nechýbali ani na Dňoch mesta Žarnovica
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.