Na Zlatej stuhe nás reprezentoval Jakub Valkovič

0
484

Súčasťou bohatého pardubického plochodrážneho víkendu, ktorým tradične vrcholí plochodrážna sezóna u našich západných susedov, bola aj sobotná Zlatá stuha. Podobne ako po minulé roky, ani tentoraz v nej nechýbal slovenský pretekár, keď pozvánku na preteky prijal Jakub Valkovič.

Piatkové finále MS juniorov, sobotná Zlatá stuha a nedeľná Zlatá prilba, to bolo obrovské lákadlo nielen pre pretekárov z celého sveta, ale najmä pre fanúšikov. Bohužiaľ drastické osekanie počtu účastníkov podujatí aj u našich západných susedov, zasiahlo do plánov mnohých, ktorí chceli prísť a vidieť čo im agilní pardubickí organizátori pripravili. Aj keď maximum 2 000 ľudí na štadióne bolo takmer likvidačné, pardubický klub po zvážení pre a proti, rozhodol, že celý víkend sa uskutoční, no hneď zastavil predpredaj vstupeniek, ktorý sa práve blížil k číslu 2 000. Osekané zostali aj štartovné listiny Zlatej stuhy a Zlatej prilby. 

Aj napriek tomu manažér Evžen Erban nechal na Zlatú stuhu dve miesta pre našich reprezentantov Jakuba Valkoviča a Davida Pacalaja. Druhý menovaný sa však niekoľko dní pred pretekmi odhlásil, keďže sa obáva Covidu 19. A tak v sobotu popoludní štartoval v Pardubiciach iba Jakub Valkovič. Šestnásť pretekárov absolvovalo dvanásť jázd, každý po štyri a v šesticiach. Jakub zhromaždil desať bodov a obsadil jedenáste miesto. Do finále postúpila šestica najlepších. Zlatú stuhu nakoniec vyhral v ten deň neporazený Jakub Miśkowiak, mladá nádej poľskej plochej dráhy. Druhé miesto obsadil ostrieľanejší Dán Mads Hansen a tretí skončil Jan Kvěch.

Výsledky:

 1. Jakub Miśkowiak, Poľsko 20 + 1. vo finále
 2. Mads Hansen, Dánsko 14 + 2. vo finále
 3. Jan Kvěch, Česká republika 16 + 3. vo finále
 4. Drew Kemp, Veľká Británia 14 + 4. vo finále
 5. Tim Sorensen, Dánsko 15 + 5. vo finále
 6. Daniel Klíma, Česká republika 14 + pád vo finále
 7. Marko Levišin, Ukrajina 13
 8. Keynan Rew, Austrália 12
 9. Niklas Säyrio, Fínsko 10
 10. Jordan Palin, Veľká Británia 10
 11. Jakub Valkovič, Slovensko 10
 12. Petr Chlupáč, Česká republika 8
 13. Tom Brennan, Veľká Británia 8
 14. Romano Hummel, Holandsko 5
 15. Brayden McGuiness, Austrália 5
 16. Sebastian Kossler, Rakúsko 4
Predchádzajúci článokMartin Vaculík aj v Grand Prix 2021!!!
Ďalší článokFinále Majstrovstiev Európy juniorov predsa aj so slovenskou účasťou
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.