Nálepky pre Patrika Búriho

0
379

Tak ako je to už zvykom, Speedway Club Žarnovica každoročne na svojich najvýznamnejších pretekoch sezóny predáva pamätné nálepky, z ktorých výťažok ide na mladých pretekárov. Inak tomu nebude ani tentoraz. Pomáhať sa bude Patrikovi Búrimu, ktorý po páde v Murecku utrpel viaceré zlomeniny.

Sezóna 2018 mala byť prelomovou pre mladého odchovanca SC Žarnovica Patrika Búriho. Pred sezónou investoval do techniky, v zime poctivo pracoval na svojej fyzičke a absolvoval v rámci prípravy aj jazdy na plochodrážnom špeciáli nielen na ľade, ale aj asfalte. Sezónu začal dobrými výkonmi, medzi ktoré možno zarátať tretie miesto v Majstrovstvách Maďarska v prvom kole v Debrecene, siedme miesto na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska, sedem bodov v prvom kole Extraligy v Prahe a ďalšie. Stopku mu však vystavili preteky v rakúskom Murecku. Početné zlomeniny oboch členkov a ľavej ruky, otras mozgu, ho pripútali na istý čas na lôžko a na invalidný vozík. Čaká ho obdobie rekonvalescencie a nad jeho návratom na ovály visí otáznik, či zranené členky budú plne ohybné. Klub sa mu preto rozhodol pomôcť aj predajom pamätných nálepiek Kvalifikácie do GP.

V roku 2015 počas Majstrovstiev sveta juniorov sa predávali nálepky s grafikou plagátu na toto podujatie po eure pre dvoch domácich účastníkov spomínaných pretekov. Michalovi Tomkovi a Parikovi Búrimu sa podarilo rozdeliť 500 eur za 500 nálepiek, ktoré si kúpili fanúšikovia. V roku 2016 počas Majstrovstiev Európy sa predávali nálepky, z ktorých výťažok išiel pre štyroch odchovancov klubu, ktorí v tom období vlastnili licenciu. Patrik Búri, Michal Tomka, Jakub Valkovič a Ján Mihálik si tak mohli rozdeliť 400 eur. Vlani pri páde v Plzni utrpel ťažké poranenia Michal Tomka a klub s fanúšikmi mu opäť pomáhal nálepkami, pričom sa vyzbieralo 700 eur.

Aj na sobotné preteky pripravil SC Žarnovica pamätné nálepky veľkosti A6 s grafikou z plagátov na toto podujatie. Fanúšikovia si ich môžu kúpiť nielen pri vstupe na štadión, či v stánku suvenírov, ale aj počas pretekov – prestávok, keď ich budú dievčatá predávať na tribúnach. Výrobu nálepiek hradí klub, pričom celá vyzbieraná suma bude venovaná Patrikovi Búrimu. Dobrovoľný príspevok bude možné venovať aj v stánku suvenírov do zvláštnej pokladničky.

Predchádzajúci článokV Kopřivnici štartovala dvojica našich juniorov
Ďalší článokZákladné informácie k TOP pretekom
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.