Patrik Búri cestuje do Ruska

0
537

Prvým našim reprezentantom, ktorý zasiahne do vrcholových pretekov bude vo štvrtok Patrik Búri, ktorého čaká štart v ruskom Balakove v majstrovstvách Európy jednotlivcov. Bude zároveň prvým odchovancom SC Žarnovica, ktorý sa predstaví v krajine neobmedzených možností. Pri tej príležitosti sa zveril s niekoľkými informáciami z jeho plánu na najbližšie dni.

Do Balakova dostala SMF dve miesta. Nakoľko žiadny zo žarnovických pretekárov okrem už spomínaného Patrika neprejavil záujem o štart, do Ruska vycestoval za SMF Bulhar s našou licenciou Milen Manev.

„Momentálne sa pripravujem na dva preteky. V Ruskom Balakove na kvalifikáciu ME a na druhy do Murecku. Do Balakova letím v stredu v noci 00.30 hod, beriem so sebou len kombinézu, prilby a chrániče. Nakoľko sme nezohnali auto na takú dlhú cestu. Ide so mnou Jozef Rolinec, ktorý mi pomohol s vybavovaním papierovačiek, keďže boli potrebné víza a veľa vecí okolo toho. Jakub Zliechovec mi dohodil kontakt na bývalého prvoligového jazdca z Lodže Vilatalija Bielusovova a ten mi vypožičia motorku. Bude mi robiť mechanika, trénera a hlavne ma čo to naučí. Čo je vlastne cieľ mojej výpravy do Ruska. Idem reprezentovať federáciu, klub a hlavne Slovensko, na čo som veľmi hrdý. Konkurencia je veľká, hľadať slabšieho súpera je ťažké, no nevzdávame sa. Veď predsa je to veľká škola pre mňa. Tak isto ako aj Extraliga pre náš tím. Som z generácie jazdcov, ktorí majú malú pravdepodobnosť dosiahnuť najvyššie méty na svetovej úrovni. Musíme sa veľa učiť od zahraničných jazdcov, ktorí majú veľa skúseností a môžu nám ich sprostredkovať. No tým, že budeme jazdiť doma a veľa trénovať je super, no jazdiť vo svete a stretávať sa s takýmito jazdcami je nenahraditeľné. Na Slovensku nám chýba taká generácia, nakoľko plochá dráha bola v útlme ešte pred niekoľkými rokmi. Našťastie vznikol nový klub, ktorý dokáže vychovávať jazdcov, ktorí môžu zbierať skúsenosti vo svete. A možno raz, keď prídu ďalší jazdci, vychováme plochodrážnikov, ktorí sa môžu rovnať jazdcom v poľskej Extralige, no máme dlhú a hlavne namáhavú cestu pred sebou.“
„Náročné je to dosť, nakoľko idem do neznámeho prostredia. Neviem čo ma tam čaká, ale teším sa. Uvidím kus sveta, veď v tom je aj plochá dráha dobrá. Síce sa nacestujeme, ale spoznávame nových ľudí, zbierame skúsenosti. Letíme a tak som ešte necestoval. No pravdupovediac, myslím si, že je to aj lepšie. Cestovať autom do neznámej krajiny, po neznámych cestách, by bolo riziko a predsa auto na takú vzdialenosť nemám. Priletíme naspäť 30.4. do Viedne, prespím tam a cestou do Murecku 1. mája ma vyzdvihnú mechanici aj s motorkami. Zavolali ma tam na preteky ešte počas nášho šampionátu v Žarnovici.“

V medzizastávke v Togliatti. Zľava Jozef Rolinec, Patrik Búri a Milen Manev

Predchádzajúci článokPražská juniorka priniesla našim 11, 10 a 9-bodový zisk
Ďalší článokVstupenky na Grand Prix kvalifikáciu sú už v predaji
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.