Plochodrážna sezóna sa začína!

0
283

Už niekoľko týždňov sme svedkami pozvoľného uvoľňovania obmedzení ohľadne spoločenského života po celom svete. Rovnako je tomu aj v športe. V Čechách sa už nielen niekoľko týždňov trénuje na plochodrážnych ováloch, ale v stredu sa odjazdili aj prvé preteky. U nás na Slovensku doteraz jazdili iba motokrosári, enduráci, či cestní…plochá dráha bola posledným motoristickým športom, ktorý sa len teraz v stredu dostal k slovu na dráhe v Žarnovici. Rozhodnutie z mestského úradu v Žarnovici síce zdržalo plochodrážnikov o niečo dlhšie doma, no nakoniec aj tu zavrčali motory a momentálne nastala fáza plánovania nielen ďalších tréningov, ale už aj pretekov.

Po zverejnení informácie o ďalších uvoľňovaniach obmedzení, ktoré od 1. júla umožňujú organizovať podujatia s účasťou maximálne 1000 ľudí, rozbehol aj Speedway Club Žarnovica rokovania o termínoch tejto sezóny. Po pôvodnom kalendári nezostal kameň na kameni. Jediným pôvodným termínom je 16. august a finále Európskeho pohára do 19 rokov. Ostatné termíny boli presunuté na neurčito.

Snahou klubu je však vyhovieť nielen svojim pretekárom, ale aj fanúšikom a urobiť preteky čo najskôr. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť už na júlové preteky, kedy by sa na našej dráhe mali odjazdiť Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s 20. Memoriálom Ladislava Eliáša a 1. liga. V auguste to bude spomínané finále EP a na september to budú minimálne ďalšie dve podujatia. V súčasnosti sa dolaďujú termíny, keď ešte aj dátumy pretekov majstrovstiev sveta a Európy v podstate nemajú 100% istotu. To isté platí o seriáli Grand Prix, o ktorom sa najprv hovorilo, že sa odjazdí celý, no po ruskej GP odpadla oficiálne aj GP v Cardiffe a v Nemecku. Ostatné ešte stále visia na vlásku, aj keď oficiálne majú svoje termíny. 

Situácia okolo kalendárov a termínov plochej dráhy sa tak mení každým dňom a preto je potrebná dávka trpezlivosti aj zo strany fanúšikov. Viac informácií k žarnovickým pretekom prinesieme začiatkom budúceho týždňa.

Predchádzajúci článokJedna z najvýznamnejších osobností žarnovickej plochej dráhy sa dožíva 80 rokov
Ďalší článokSlovenský mladík trénoval v Liberci
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.