Poľskému európskemu titulu sa prizeral iba jeden náš reprezentant

0
549

Včera sa v talianskom Terenzane odjazdilo finále Majstrovstiev Európy dvojíc, v ktorom malo zastúpenie prvýkrát v histórii aj Slovensko. Finálový debut však nedopadol vôbec dobre. Pokým jeden z našich reprezentantov skončil po páde vo svojej prvej jazde v nemocnici, druhý si dokázal poradiť iba s jediným súperom.

Pravdepodobne posledné preteky tejto sezóny odjazdila naša dvojica Jakub Valkovič a David Pacalaj včera v Terenzane. Je ťažko predpokladať ako sa situácia vyvinie, či sa v Čechách odjazdia ešte MČR juniorov, či finále Extraligy, kde by naši juniori ešte mohli štartovať, preto do Terenzana odchádzali s vedomím rozlúčkových pretekov so sezónou 2020. Reprezentačný manažér Krzysztof Cap sa síce snažil pred týmto vyvrcholením zorganizovať tréning na žarnovickej dráhe, no daždivé počasie torpédovalo jeho snahu. 

V Terenzane všetkých účastníkov čakala po dažďoch ťažká dráha. Už naša prvá jazda s Poliakmi ukončila nádeje na lepšie umiestnenie. Jakub Jamróg išiel po štarte dopredu nasledovaný Viktorom Trofimovom, ktorý však v prvej zákrute spomalil, pričom do neho vrazil Jakub Valkovič. Obaja sa ocitli na zemi, pričom nášho pretekára musela odviezť sanitka do nemocnice s poraneným prstom. Od toho momentu jazdil David Pacalaj už osamotený. V ostatných jazdách proti Lotyšom, Čechom, Maďarom, Talianom a Francúzom dokázal poraziť iba Maďara Rolanda Kovácsa a skončil preteky so šesťbodovým ziskom.

Titul získali zaslúžene Poliaci, ktorí okrem jednej remízy s Lotyšmi, vyhrali všetky svoje jazdy. Práve Lotyši vybojovali striebro a bronz po vyrovnanej bitke s Čechmi a Talianmi skončil vo francúzskych rukách.

Výsledky:

  1. Poľsko 25 (Jakub Jamróg 17, Viktor Trofimov 8, Mateusz Cierniak NS)
  2. Lotyšsko 23 (Andžejs Lebedevs 17, Oleg Michailovs 5, Jevgenij Kostigovs 1)
  3. Francúzsko 21 (Dimitri Berge 12, David Bellego 9, Jordan Dubernard NS)
  4. Česká republika 20 (Daniel Klíma 10, Josef Franc 9, Zdeněk Holub 1)
  5. Taliansko 18 (Nicolas Covatti 12, Nicolas Vicentin 6, Michele Castagna 0)
  6. Maďarsko 13 (Norbert Magosi 9, Roland Kovács 3)
  7. Slovensko 6 (David Pacalaj 6, Jakub Valkovič 0)
Predchádzajúci článokSlovenskú plochú dráhu čaká európsky debut
Ďalší článokJakub Valkovič si z Talianska priniesol jednu zlomeninu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.