Posledná prázdninová nedeľa bude patriť Poháru priateľstva

0
448

Plochodrážna sezóna 2019 sa pomaly blíži k svojmu vyvrcholeniu. Svetové a európske šampionáty čakajú finálové preteky, pričom niektoré už majú svojich víťazov. Vrcholia aj ligové súťaže v jednotlivých krajinách. Aj Žarnovica bude svedkom ďalších pretekov, ktoré ponúknu súperenie štyroch tímov zo štyroch krajín. Pohár priateľstva nás čaká už v poslednú prázdninovú nedeľu – 1. septembra.

Po nemeckom Diedenbergene a ukrajinskom Rivne zavíta Pohár priateľstva na našu dráhu. V poradí siedme podujatie organizované Speedway Clubom Žarnovica v tejto sezóne privedie na štart štyri kvalitatívne vyrovnané tímy. 

Vedúcim celkom súťaže je ukrajinské Rivne, ktoré do Žarnovice príde posilnené najmä o svojich seniorov, keďže deň pred žarnovickými pretekmi hostí finále Majstrovstiev Európy juniorov. No zo skúsenosti z predminulej sezóny, kedy v takom zložení Rivne dokázalo vyhrať nielen žarnovické preteky, ale aj celú súťaž, je ukrajinský tím jedným z hlavných favoritov.

Praha stráca na Rivne minimum malých bodov. Minuloročný nováčik súťaže a zároveň jej víťaz, to tento rok nemá až také ľahké. V mimoriadne vyrovnaných pretekoch v Diedenbergene skončila Praha po poslednej jazde na druhom mieste. To si zopakovala aj v Rivne. V Žarnovici to však pražskí mladíci, ktorí tvoria jadro tímu  v súťaži, poznajú dokonale a tak budú znova ašpirovať na prvé miesto.

Diedenbergen, ktorý vyhral domáce preteky, neprišiel na Ukrajinu kvôli početným zraneniam svojich pretekárov a termínovým kolíziám s inými pretekmi v Nemecku. Tentoraz však Sonke Petersen, diedenbergenský manažér, avizuje zostavu zloženú z dvoch nemeckých pretekárov a po jednom maďarskom a britskom juniorovi. 

Žarnovický tím v tejto sezóne nikdy nenastúpil v zostave s väčšinovou účasťou svojich juniorov. Zranenia začreli poriadne do zostavy, tak pre Diedenbergen ako aj Rivne. Tentoraz sú však všetci naši juniori po zdravotnej stránke v poriadku a k dispozícii. Na domácej dráhe by im to malo ísť najlepšie. Aká však bude skutočnosť ukážu až samotné preteky.

Je jasné, že ťažko hľadať suveréna spomedzi štyroch tímov. Po nádherných súbojoch v Diedenbergene, kde sa rozhodlo až v poslednej jazde, možno len dúfať, že niečo podobné uvidia v nedeľu 1. septembra fanúšikovia aj v Žarnovici. Začína sa už tradične o 15.00 hodine.

Predchádzajúci článokMartin Vaculík chce dva extraligové tituly v jednej sezóne
Ďalší článokŠtartovná listina a kompletné informácie na nedeľné preteky
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.