Poznáme termíny českej Extraligy so žarnovickou účasťou

0
618

Ako blesk z jasného neba zasiahla slovenských plochodrážnych fanúšikov správa, že SC Žarnovica sa vracia do českej Extraligy pre sezónu 2024. Všetkému je tak trochu na vine Martin Vaculík 🙂 Dnes už poznáme termíny všetkých stretnutí.

V utorok popoludní zasadala plochodrážna komisia AČR v Prahe, kde sa schvaľoval kalendár podujatí na rok 2023. Oficiálne bola odsúhlasená účasť žarnovického celku v Extralige. V 1.lige tak bude Žarnovica po dlhých rokoch chýbať.

Ešte pred mesiacom sa vôbec neuvažovalo o účasti žarnovického tímu v Extralige. No potom dostali udalosti rýchly spád, keď súťaž opustil Liberec so svojim zahraničným tímom a o štart v tejto súťaži prejavil záujem Martin Vaculík. Práve on bol hnacím motorom, aby sa do Extraligy tím SC Žarnovica prihlásil a momentálne pomáha nielen s kompletizáciou tímu, ale aj so zháňaním hlavného sponzora a je v dennom kontakte s klubom. Bližšie informácie by mali byť jasné do konca kalendárneho roka 2023.

Dnes ale už je jasné, kedy uvidia diváci v Žarnovici Extraligu. Bude to záverečné kolo, v ktorom bude vyhlásený aj celkový víťaz súťaže. Nedeľa 13. októbra bude zároveň časom, kedy bude skončený aj seriál Grand Prix a pevne veríme, že slovenská plochá dráha bude mať opäť dôvod na radosť z Martinovho Vaculíkovho pôsobenia v majstrovstvách sveta.

Termíny Extraligy:

18. apríla – Praha

22. mája – Pardubice

28. augusta – Slaný

13. októbra – Žarnovica

Predchádzajúci článokOdišiel človek, ktorý pre žarnovickú plochú dráhu urobil mnoho
Ďalší článokŽarnovica sa mnoho rokov snažila o extraligu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.