SC Žarnovica sa opäť uchádza o Grand Prix Challenge

0
448

Sezóna 2020 sa pomaly blíži k svojmu záveru. Jej skrátená verzia určite nenasýtila ani fanúšikov a ani samotných pretekárov. Plánované súťaže všade po svete boli poriadne okresané a veľká časť organizátorov vypustila nakoniec celú svoju činnosť. Aj v Žarnovici boli plány na sezónu 2020 bohaté. A to nie hocijaké. Najvýznamnejšie podujatie v histórii slovenskej plochej dráhy malo byť zároveň aj akýmsi vyvrcholením desaťročnej činnosti Speedway Clubu Žarnovica, ktorý pozdvihol žarnovickú plochú dráhu z popola. No netreba strácať nádej… 

SC Žarnovica síce dokázal aj napriek prísnym opatreniam zorganizovať až päť medzinárodných podujatí a medzi nimi ako jediný v motoristickom športe na Slovensku aj preteky európskeho významu, no práve pre opatrenia spojené so šírením COVIDu 19, musel odstúpiť z organizácie TOP pretekov – Grand Prix Challenge. Našťastie sa ukázalo, že rozhodnutie z júna nebolo predčasné, keď od septembra sa začali opatrenia ešte viac sprísňovať.

V súčasnosti však nie je nič stratené.

Ešte v júni podal SC Žarnovica prostredníctvom Slovenskej motocyklovej federácie prihlášku na FIM pre Grand Prix Challenge v sezóne 2021. Medzitým prebehli rozhovory so šéfom svetovej plochej dráhy Armandom Castagnom a ostáva dúfať, že tak ako sa FIM Europe rozhodla pre budúci rok nechať rovnaké alokácie v majstrovstvách Európy, bude tomu aj pri majstrovstvách sveta. Nič nie je isté, všetko sa rozhodne začiatkom novembra. Držme si palce!

Predchádzajúci článokFinále Majstrovstiev Európy juniorov predsa aj so slovenskou účasťou
Ďalší článokSlovenskú plochú dráhu čaká európsky debut
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.