Speedway Academy sa poriadne rozrástla

0
2636

Speedway Club Žarnovica vyvinul v poslednom období veľkú snahu znovu rozbehnúť na plné obrátky Speedway Academy a výchovu nových plochodrážnikov. Ako sa zdá, celospoločenská kríza spojená zlou epidemiologickou situáciou by sa mala dostávať do minulosti a už sa snáď vyhneme tréningom „za zatvorenými bránami“. Preto klub zorganizoval nábor nových záujemcov nielen o plochodrážne remeslo, ale aj mechaničenie.

Náboru predchádzali prípravy. Klubu sa podarilo získať financie nielen zo Slovenskej motocyklovej federácie, ale najmä zo Svetovej motocyklovej federácie, kde uspel so svojim projektom. Ďalším impulzom bol záujem Krzysztofa Capa, nového trénera pre začiatočníkov a návrat Patrika Búriho na ovály, ktorý zároveň prejavil záujem venovať sa aj začiatočníkom. Vďaka týmto a ďalším okolnostiam klub mohol zorganizovať na sobotu 5. marca nábor mladých talentov.

Už telefonáty predtým nasvedčovali, že záujem je, ale až situácia, kedy sa takmer naplnili klubové priestory záujemcami v sprievode rodičov, presvedčili, že nábor bol úspešný. Priamo v ten deň prišlo na štadión 12 záujemcov (4 na jazdenie, 8 na mechaničenie). Aj v nasledujúcich dňoch sa ozývali ďalší a tak v súčasnosti má Speedway Academy 16 členov (6 + 10). Aj v súčasnosti prebieha komunikácia s ďalšími záujemcami a tak vlastne nábor pokračuje naďalej. V prípade, že má niekto záujem je potrebné sa ozvať na telefónne číslo 0911 174 457.

Čo čaká na tých čo sa zapísali do Speedway Academy? Tréningy pre nich a učenie sa práce s technikou začne v sobotu 23. apríla. Klub dovtedy plánuje prerobenie garáže pod depom na dielňu, kde budú mať k dispozícii nielen veškerú techniku (momentálne 3 motorky – dve klasiky a jednu 125 ccm), ale aj náradie a celé zázemie. Tréningy budú prebiehať takmer každú sobotu od 14.00 a od 16.00 hod. potom aj na dráhe. Po tréningu budú mechanici a aj jazdci techniku umývať a pripravovať na ďalšiu sobotu. Tí najlepší budú mať potom možnosť ísť ako mechanici s Patrikom Búrim na preteky do zahraničia. Klub taktiež plánuje chodiť so Speedway Academy na preteky do okolitých krajín, aby tak každý mohol dokonale nasiaknuť týmto nádherným športom. V lete je naplánované celodňové sústredenie na našej dráhe s Maťom Vaculíkom a možné sú aj sústredenia v blízkych Březolupoch, či Kopřivnici a na ďalších dráhach. Veríme, že plány, z ktorých viaceré body sú už zrealizované a na ďalších sa pracuje, vyjdu a Žarnovicu tak budú reprezentovať noví plochodrážnici, ktorým budú pomáhať noví mechanici a spoločne tak vytvoria veľkú partiu.

Predchádzajúci článokPomáhali sme priateľom na Ukrajine
Ďalší článokRTVS odvysiela priamy prenos zo Žarnovice
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.