Speedway Club opäť propagoval plochú dráhu na najväčšej motocyklovej výstave

0
287

Výstava Motocykel, prebiehajúca každoročne v marci na výstavisku Incheba v Bratislave, láka desaťtisíce fanúšikov dvojkolesových tátošov. Jedným z desiatok vystavujúcich je aj Slovenská motocyklová federácia, ktorá v rámci svojho stánku dáva priestor aj organizátorom a klubom z jednotlivých motocyklových disciplín. Speedway Club Žarnovica túto možnosť každoročne využíva ako jeden z mála klubov.

Výstava Motocykel trvajúca od 14. do 17. marca je najviac navštevovanou výstavou svojho druhu na Slovensku. Možnosť prezentovať žarnovickú plochú dráhu naplno využil Speedway Club, keď takmer celú sobotu jeho členovia rozdávali a rozdali stovky letákov a ďalšie stovky plagátov a kalendárov ľuďom, ktorí majú pozitívny vzťah k motorkám. Potešujúcim je fakt, že každoročne stúpa počet oslovených ľudí, ktorí poznajú tento šport, respektíve už navštívili plochú dráhu v Žarnovici. Dlhodobá propagácia prináša pomaly svoje ovocie. Ostáva dúfať, že sa to prenesie aj do návštevnosti podujatí a zvýšeniu záujmu zo strany médií, či rôznych komisií rozhodujúcich o dotáciách pre túto nádhernú motocyklovú disciplínu. 

Počas výstavy prebiehalo aj školenie organizátorov ohľadne zákonov týkajúcich sa organizácie a zabezpečovania podujatí. Množstvo užitočných informácií dokáže opäť pomaly zvyšovať úroveň podujatí organizovaných Speedway Clubom Žarnovica. Taktiež prebehlo aj školenie enviromentálnych komisárov SMF, ktoré viedol FIM komisár Ing. Pavol Šinský. Zúčastnil sa ho aj člen SC Ing. Ján Danihel, ktorý si tak predĺžil na ďalšie dva roky licenciu. Počas školenia bol vyzdvihnutý prístup Speedway Clubu Žarnovica pre ostatných organizátorov v otázke zabezpečenia enviromentálnych požiadaviek počas pretekov. Takéto správy a bezprostredný kontakt s potenciálnymi fanúšikmi dáva ďalšie impulzy a zmysel do práce pre tento jedinečný šport.

V rámci stánku SMF mal svoje miesto aj SC Žarnovica

Plochodrážne špeciály

Predchádzajúci článokO titul majstra Slovenska zabojuje aj pretekár Grand Prix
Ďalší článokMartin Vaculík podpísal zmluvu na žarnovické preteky v sezóne 2019
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.