Speedway Club Žarnovica je aj na výstave Motocykel v Inchebe

0
249

Výstava Motocykel je každoročne najväčšou svojho druhu na Slovensku. V bratislavskej Inchebe sa pravidelne stretávajú takmer všetci, čo niečo v tomto odvetví znamenajú. Od predajcov motocyklov, ich výrobcov, dodávateľov, cez predajcov rôzneho príslušenstva až po športové, či rôzne iné kluby združujúce motocyklových „maniakov“. Každoročne tu má svoj stánok aj Slovenská motocyklová federácia a v rámci neho od roku 2011 nepretržite aj Speedway Club Žarnovica.

Od štvrtku 15. marca do nedele 18. prebieha táto výstava, ktorá každoročne pritiahne desaťtisíce fanúšikov rýchlych motoriek. Všetci títo môžu vidieť aj stánok SMF a v ňom plochodrážnu časť, ktorú od roku 2011 reprezentuje SC Žarnovica. Je to určite dobrá možnosť na propagáciu nielen tohto športu, ale aj malého mestečka Žarnovica, ktoré mnoho ľudí pozná vďaka plochej dráhe.

Tento rok zobral SC Žarnovica svoju účasť ešte o niečo aktívnejšie. Množstvo plagátov a letákov má za úlohu nielen zaplaviť návštevníkov, ale aj prilákať ich na žarnovické preteky. Že to má zmysel ukázal aj minulý rok, kedy na výstave veľa ľudí už tradične pútali nielen plochodrážne motocykle, ale aj zaujímavosti z ich fungovania a samozrejme informácie o žarnovických pretekoch. Od začiatku až do konca výstavy je v stánku prítomná aj členka SC Žarnovica Henrieta Pacalajová, ktorá zabezpečuje rozdávanie plagátov, kalendárov a letákov a podávanie rôznych informácií o žarnovickej plochej dráhe a prezentovala plochú dráhu aj na včerajšej tlačovej besede s novinármi. Okrem nej sem samozrejme budú počas výstavy smerovať kroky aj ďalších členov klubu, ktorých láka nielen samotná výstava, ale aj účasť na generálnom zhromaždení SMF, ktoré sa uskutoční v sobotu od 11.00 hod. v priestoroch Incheby, kde bude medzi inými volený aj nový prezident SMF.

Predchádzajúci článokO titul majstra Slovenska bude súperiť 25 jazdcov!
Ďalší článokKalendár pretekárov SC Žarnovica je poriadne nabitý
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.