Už o mesiac sa do Žarnovice dostaví svetová plochodrážna elita

0
361

Približne mesiac aj týždeň nás delí od najväčšej udalosti žarnovickej plochodrážnej sezóny 2018, ktorá bude patriť zároveň aj medzi najväčšie udalosti 65. ročnej histórie tohto športu v našom mestečku. Kvalifikácia do Grand Prix privedie v sobotu 19. mája výber toho najlepšieho čo ponúka plochá dráha v jedenástich krajinách sveta.

Žarnovica privíta v sobotu 19. mája 2018 šestnástku najlepších plochodrážnikov z jedenástich krajín, ktorí budú bojovať o tri postupové miesta do pretekov Challenge, z kadiaľ už vedie priama cesta do Speedway Grand Prix 2019. Žarnovicu tak čaká neskutočný boj profesionálov z Poľska (dvaja pretekári), USA (jeden), Dánska (jeden), Švédska (jeden), Lotyšska (jeden), Ruska (dvaja), Českej republiky (dvaja), Slovinska (dvaja), Maďarska (jeden), Chorvátska (jeden) a Slovenska (dvaja).

Už dnes poznáme časť nasadených pretekárov na žarnovické preteky. Postupne sa budeme s nimi oboznamovať v článkoch, kde sa pozrieme aj na ich na úspechy bohaté kariéry.

Vstupenky na toto významné podujatie je možné zakúpiť si aj v predpredaji na: https://www.ticketportal.sk/Event/Plocha_draha_Grand_prix_kvalifikacia

Predchádzajúci článokZdeněk Holub si do Čiech odviezol slovenský titul
Ďalší článokMaťo Vaculík je zranený
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.