Už o týždeň vyvrcholí Pohár priateľstva v Žarnovici

0
292

Žarnovická plochodrážna sezóna 2018, ktorú pripravil Speedway Club Žarnovica aj napriek tomu, že je na preteky bohatá, sa pomaly ale isto blíži ku svojmu koncu. V nedeľu 16. septembra nás čakajú predposledné preteky, ktoré však sľubujú zaujímavý priebeh. Na našej dráhe totiž vyvrcholí posledným kolom medzinárodná liga – Pohár priateľstva.

V nedeľu do Žarnovice prídu jazdci reprezentujúc kluby z Maďarska (Nagyhalász), Ukrajiny (Rivne), Českej republiky (Praha), aby si zmerali sily s domácou Žarnovicou. Súťaž, ktorá je určená predovšetkým mladým pretekárom, ktorí tak získavajú ďalšie možnosti k vyjazdeniu sa a meraniu si síl so skúsenejšími, má síce iba štyri kolá, no podobne ako vlani aj tento rok tvorí dôležitú súčasť medzinárodných vzťahov.

Už prvé kolo v maďarskom Nagyhalász, ktoré sa odjazdilo 18. augusta, suverénne vyhral nováčik z Prahy. Ďaleko za ním sa však odohrával súboj plný pádov a dramatických momentov medzi ostávajúcimi tímami. Čierneho Petra nakoniec dostali do rúk žarnovickí juniori doplnení o Milena Maneva, ktorým na tretie Rivne chýbali dva body a na druhý Nagyhalász štyri body.

O týždeň na to v piatok 25. augusta pokračovali boje v Rivne. Zo štartu na Ukrajine rezignovali Michal Tomka a Jakub Valkovič. Za nich vystužil zostavu Stanislaw Burza a zmena sa hneď prejavila. Žarnovica bojovala nielen o druhé miesto s Prahou, ale v prvej polovici pretekov sa viackrát ocitla aj na vedúcej pozícii pred domácim Rivne. Nakoniec skončila druhá pred Prahou a Nagyhalászom.

Predposledné kolo je na programe deň pred žarnovickými pretekmi na Severnej Morave v Kopřivnici. Tamojšia dlhá dráha všeličomu napovie. V súčasnosti je síce ešte kompletná zostava Žarnovice otázna a v rukách trénera Jána Daniela. Istotu štartu majú zatiaľ David Pacalaj, Ján Mihálik a Milen Manev, ktorí úspešne štartovali v Rivne. Meno štvrtého a náhradníka v tíme bude známe v najbližšom čase.

To isté ako v Kopřivnici platí aj pre Žarnovicu. V nedeľu 16. septembra sa medzinárodnej konkurencii postaví David Pacalaj s Jánom Mihálikom. Po poslednom tréningu nadchol nielen trénera Michal Danko, ktorý po niekoľkotýždňovej prestávke zapríčinenej dvojnásobným otrasom mozgu z pádov v Žarnovici a Divišove je opäť fit a zdá sa aj vo forme. Po kom však siahne a v akom zložení postaví zostavu do pretekov, rozhodne tréner.

V nedeľu začínajú preteky úderom 15.00 hod. a ako bolo sľúbené pri dažďom skrátenej Extralige ešte 5. augusta, vstupné pre fanúšikov bude znížené na 3 eurá pre dospelých, 2 eurá pre študentov do 18 rokov, 1 euro pre dôchodcov a zadarmo pre držiteľov ZŤP, deti do 10 rokov a bývalých plochodrážnych pretekárov.

Priebežná tabuľka:

Por. Klub Body Malé body
1. Praha 6 78
2. Rivne 6 64
3. Žarnovica 4 54
4. Nagyhalász 4 41

Predchádzajúci článokDavid Pacalaj štartoval v Liberci
Ďalší článokUž v piatok organizujeme Plochú dráhu detí
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.