V sobotu odštartoval Pohár priateľstva v Maďarsku

0
601

V sobotu začal svojim prvým kolom Pohár priateľstva v maďarskom Nagyhalász. Tímy z Prahy, Rivne, Nagyhalászu a Žarnovice zviedli množstvo súbojov, ktorým nechýbalo poriadne iskrenie aj v podobe pádov. Práve tie poznačili celkové poradie.

Pôvodne sa malo prvé kolo odjazdiť v Debrecene, avšak po prieťahoch medzi organizátormi v Debrecene a maďarskou federáciou bolo úvodné kolo Pohára priateľstva presunuté na 18. augusta do Nagyhalászu.

„Chlapci držali divákov vo vytržení,“ približoval dianie na dráhe v Nagyhalász Ing. Jakub Zliechovec. „Bolo veľa súbojov a pádov. Z našich bol najlepší Bulhar Manev. Vyslovene smolu mal David. Mal tam pád v súboji o prvé miesto. Zdvihlo ho z výjazdu a vyzeralo to hrozne. Našťastie sa mu nič nestalo. V ďalšej jazde mu tam padol Ukrajinec a opakovalo sa. Na štarte však urobil sviecu. Nebola to jeho chyba, lebo pri predošlom páde si asi nalomil odspodu spojkovú páčku a nevšimli si to a tu mu ostala v roke a motorka na plný plyn vyletela spod neho a ešte aj padla na neho. Bol z toho dosť otrasený a dobitý, preto dovolal svoju účasť na pretekoch v pondelok v Debrecene a v stredu v Pardubiciach. Jeho body nám chýbali. Dva dobré štarty predviedol aj Jakub. No toho dosť predbiehali. Raz aj padol, keď sa na neho natlačil jeden z Maďarov. Mišo síce porazil Levišina, no chýbala mu istota na motorke. Raz ho aj pretočilo a padol do nafukovačiek. Janči mal slabé štarty. Ťahala ho spojka, dostal výstrahu a keď išiel na štart svojej tretej jazdy a pohol sa, rozhodca ho už vylúčil. Škoda, stačilo pár bodov a mohli sme byť druhí,“ uzavrel Jakub Zliechovec.

Preteky vyhrali bezkonkurenčne pražskí pretekári s veľkým náskokom pred domácimi, Ukrajincami a našimi.

Výsledky:

1. Praha 49 (Petr Chlupáč 14, Ondřej Smetana 13, Filip Hájek 12, Jan Kvěch 10)

2. Nagyhalász 25 (Roland Kovács 11, Andrij Kobrin 9, Márk Báráni 3, Dennis Fazekas 2)

3. Rivne 23 (Marko Levišin 9, Vitalij Lysak 8, Nazar Tkačuk 3, Nazar Fedorčuk 3)

4. Žarnovica 21 (Milen Manev 7, Michal Tomka 5, Ján Mihálik 4, Jakub Valkovič 3, David Pacalaj 2)

Predchádzajúci článokVýborný výkon Davida Pacalaja v Poľsku
Ďalší článokDvojica žarnovických juniorov štartovala v Pardubiciach
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.