V súboji o druhé miesto vyhrala Praha pred Žarnovicou

0
718

Včera sa v slovinskom Kršku odjazdilo prvé kolo Pohára priateľstva, do ktorého zasiahli tri tímy. Domáce Krško nakoniec nebolo dosiahnuteľné, keď o triedu prevýšilo, tak Prahu ako aj Žarnovicu. Žarnovický tím doplatil na neúčasť štvrtého pretekára, ktorého body nakoniec chýbali na druhé miesto.

Preteky v Kršku, ktoré sa dojazdili pri umelom osvetlení, mali jednoznačný priebeh čo sa týka domácich. Nedostihnuteľní boli najmä Nick Škorja, ktorý vyhral všetky svoje jazdy a aj Anže Grmek, ktorý si odkrúca iba druhú sezónu. Prekvapujúco výborný bol aj veterán Denis Štojs a začiatočník Miran Praznik, ktorý niektorým súperom nameral aj niekoľko desiatok metrov. V pražskom tíme všetko záležalo od Petra Chlupáča a Jana Maceka. V tom žarnovickom zase od Ondřeja Smetanu. V druhej polovici pretekov začal lepšie bodovať aj Jakub Valkovič, ktorý v úvode takmer nebodoval. Niekoľko bodov pridal aj Roland Kovács štartujúci za Rastislava Cíferského. Škoda bola, že sa nepodarilo na poslednú chvíľu zohnať náhradu za Jána Mihálika, ktorý nejavil záujem o štart v Kršku. „Jednoznačne nám chýbal štvrtý pretekár a trochu dlho sa hľadali dobré nastavenia motoriek,“ uviedol ako príčinu prehry manažér Krzysztof Cap. Ostáva veriť, že o týždeň v Žarnovici to bude v podaní nášho tímu niečo lepšie.

Výsledky:

  • Krško 50 (Nick Škorja 18, Anže Grmek 16, Denis Štojs 9, Miran Praznik 7)
  • Praha 31 (Jan Macek 14, Petr Chlupáč 13, Filip Hájek 4, Pavel Kuchař 0)
  • Žarnovica 27 (Ondřej Smetana 13, Jakub Valkovič 9, Roland Kovács 5)
Predchádzajúci článokDnes začína v Slovinsku Pohár priateľstva
Ďalší článokDôležité informácie k plochodrážnemu víkendu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.