Venujte nám 2% z dane a poďte zadarmo na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska

0
1346

Každoročne sa medzi žiadateľov o 2% z dane radí aj Speedway Club Žarnovica, ktorý už trinásť rokov vykonáva svoju činnosť na jedinom slovenskom plochodrážnom ovále. Kvantum činnosti, ktorú vykonáva náš amatérsky klub, si vyžaduje aj finančné pokrytie z rôznych zdrojov. A práve 2% z dane sú jedným z nich.

Financovanie športu na Slovensku je také aké je. Nenariekame, ale hľadáme zdroje a spôsoby. Preto chceme aj touto cestou poprosiť našich fanúšikov a podporu formou venovania 2% z dane, ktorá je už štátu zaplatená. 

2% z dane sú už vlastne zaplatené peniaze, ktoré sa však môžu dostať ku konkrétnej organizácii a nemusia zostať štátu. Je len na každom z nás, či ich necháme tak, alebo s nimi pomôžeme napríklad plochej dráhe v Žarnovici. Každý kto sa rozhodne dať ich na túto činnosť si môže tlačivo na vyplnenie stiahnuť na úvodnej stránke klubu vpravo hore pri kliknutí na ikonku/plagátik o 2%, alebo si oň môže požiadať emailom, či si ho priamo vyzdvihnúť už vytlačené v predajni DeltaCom v Žarnovici.

Siahodlho rozpisovať celú činnosť nášho klubu, by bolo pre plochodrážneho fanúšika zbytočné, nakoľko sa o tom môže presviedčať pravidelne počas sezóny. No aspoň v skratke.

SC Žarnovica sa venuje:

  • organizovaniu medzinárodných pretekov na plochej dráhe
  • organizovaniu pravidelných tréningov
  • výchove a náboru mladých talentov
  • technickému a materiálnemu zabezpečovaniu juniorov a začínajúcich pretekárov
  • zabezpečovaniu štartov slovenskej reprezentácie
  • organizácii rôznych propagačných akcií v Žarnovici a okolitých mestách a obciach
  • organizácii besied na školách
  • organizácii Plochej dráhy detí
  • zvelaďovaniu a starostlivosti o žarnovický plochodrážny ovál a depo

Toto všetko môže klub vykonávať sponzorom a fanúšikom. Jedným z finančných zdrojov sú aj 2% z dane. Rozhodnite sa darovať 2% z dane, ktoré ste za minulý rok zaplatili štátu a podporte plochodrážny život v Žarnovici.

Postup:
Do konca februára je potrebné u zamestnávateľa podpísať urobené ročné zúčtovanie, v ktorom netreba zabudnúť zaškrtnúť kolónku, že chcete darovať 2%. Taktiež je potrebné od zamestnávateľa vyžiadať tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane. Do konca marca je potrebné s tlačivom od zamestnávateľa vyplniť aj formulár, ktorý si môžete stiahnuť z našej stránky alebo si môžete vyzdvihnúť v predajni DeltaCom v Žarnovici, či oň požiadať emailom (martin.buri@gmail.comjakub.zliechovec@gmail.com). Tieto tlačivá (Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane a Potvrdenie o zaplatení dane) je potrebné dať niektorému z členov SC alebo odovzdať v predajni DeltaCom alebo odovzdať v stánku informácií pred vstupom na štadión 7. apríla, pričom po zhromaždení všetkých darcov, klub zanesie tlačivá na Daňový úrad. Každý kto tak urobí, dostane jeden voľný vstup na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska 7. apríla 2024.
 
Tlačivo si môžete stiahnuť kliknutím na banner na úvodnej stránke alebo tu

Predchádzajúci článokV Zohore bola veľká sláva
Ďalší článokPráce na plochej dráhe v Žarnovici sú v plnom prúde
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.