Žarnovickí plochodrážnici nechýbali ani v Prahe

0
336

V utorok pokračoval Pohár AČR svojim štvrtým kolom v Prahe. Už tretíkrát v rade boli jeho súpútnikom aj MČR do 250ccm. V oboch pretekoch mala svoje zastúpenie aj Žarnovica, keď farby Speedway Clubu reprezentovali dvaja nováčikovia, pre ktorých to bol iba druhý ostrý štart. 

Rastislav Cíferský a Juraj Šuška zbierali v Prahe, na dráhe kde ešte neštartovali, predovšetkým skúsenosti. V Pohári AČR štartoval Rasťo, ktorý podobne ako pred necelým týždňom v Slanom, musel najprv absolvovať kvalifikáciu, aby sa dostal do hlavných pretekov. Podobne ako v Slanom aj tu predvádzal dobré štarty, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani skúsení borci. Vo svojej prvej kvalifikačnej jazde odštartoval ako prvý, no v nájazde do druhej zákruty sa cez neho prehnal Vojtěch Zamazal a Rasťo došiel do cieľa ako druhý. Druhú kvalifikačnú jazdu o posledné miesto v hlavných pretekoch už vyhral, keď porazil oboch domácich juniorov Luboša Krejču a Jakuba Exlera. V hlavných pretekoch potom jazdil s dvanástkou na chrbte. Opäť predvádzal dobré štarty avšak nedostatok skúseností mu zabránil k zbieraniu bodov. 

Juraj Šuška, zbierajúci prvé skúsenosti v kategórii do 250 ccm absolvoval 4 jazdy, v ktorých si zapísal dvojbodový zisk a obsadil sieme miesto. „V Prahe som sa snažil hlavne vylepšiť štarty. Dráha mi celkom sadla aj keď bola trochu mäkká. Prvé dve jazdy som mal v pohode, no potom som dostal defekt na prednom kolese. Ku koncu pretekov ostávala dráha ťažšia, čo som pocítil vo svojej poslednej jazde, keď ma na štarte zdvihlo a zachytil som si nohu. Tiež v poslednom kole som to musel trochu vyrovnávať. Ale som rád, že som to odjazdil bez pádu a celkovo mám dobrý pocit z pretekov,“ zhodnotil svoje vystúpenie Juraj.

Predchádzajúci článokMartin Vaculík musí ostať v Poľsku
Ďalší článokŠtartovná listina Medzinárodných majstrovstiev Slovenska je hotová!
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.