Žarnovický plochodrážny kalendár má menšie korektúry

0
301

Žarnovická plochá dráha má už takmer mesiac hotový kalendár na sezónu 2019, ktorý bol tvorený spoločne s tým českým hneď po zverejnení kalendárov FIM a FIM Europe. Menšia zmena však musela nastať pred niekoľkými dňami a to najmä ako ústretový krok pre fanúšikov, ktorí chcú vidieť na žarnovickej dráhe Maťa Vaculíka čo najčastejšie.

Práve fanúšikov často zaujíma odpoveď na otázku, či bude na pretekoch štartovať aj Martin Vaculík. Keďže pred pár dňami konečne uzrel svetlo sveta aj kalendár poľskej Ekstraligy, ktorý uzavrel dohady o voľných termínoch nášho reprezentanta, muselo dôjsť aj k zmene jedného žarnovického extraligového termínu. Aby sa Martin Vaculík predstavil aj v druhom žarnovickom extraligovom kole, bol tento vymenený s termínom pre Pohár priateľstva. Na Extraligu sa v Žarnovici teda pôjde aj v nedeľu 14. júla, keď jej bude predchádzať sobotné prvoligové stretnutie. Na nedeľu 1. septembra sa tak posunie Pohár priateľstva. Znamená to, že žarnovickí fanúšikovia tak budú môcť vidieť domáce plochodrážne eso vďaka kalendáru Speedway Clubu Žarnovica na obidvoch extraligových pretekoch.

Pri pohľade do kalendára v Poľsku a prehláseniach Maťa Vaculíka, ktorý sa chce pre rok 2019 sústrediť nielen na štarty v Grand Prix a poľskej Ekstralige, ale aj v československej Extralige, kvôli čomu vypúšťa štarty vo Švédsku, vychádza, že by mohol štartovať aj na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska, či Kvalifikácii do Grand Prix. Len priebeh sezóny ukáže na koľkých zo spomínaných štyroch pretekov sa tento žarnovický supertalent predstaví.

Aktualizovaný kalendár 2019:

  • 28.4. – Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a 19. ročník Memoriálu Ladislava Eliáša
  • 19.5. – Extraliga
  • 8.6. – Kvalifikácia do Grand Prix
  • 13.7. – 1.liga
  • 14.7. – Extraliga
  • 11.8. – finálové preteky pod patronátom FIM Europe
  • 1.9. – Pohár priateľstva

Predchádzajúci článokJán Mihálik v sezóne 2018
Ďalší článokMichal Tomka v sezóne 2018
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.