Zimná príprava je v plnom prúde

0
508

Sviatky priniesli aj na žarnovickú plochú dráhu trochu kľudu, no len čo sa skončili, začala Speedway Academy opäť makať naplno. Prácu v dielni pri motorkách striedajú mladí adepti na plochodrážne remeslo poriadnymi zábermi ohľadom svojej kondičky.

Po tom čo sa odjazdil posledný tréning na dráhe 16. decembra, začala zimná príprava pre Speedway Academy v dielni pri motorkách a vonku pri kondičke. V dielni pracujú s Peťom Černekom a aj Krzysztofom Capom, pokým kondičné tréningy má na starosti Terka Zliechovcová. V posledných dňoch mali naši mladí niekoľko možností otestovať svoju kondičku, keď sa zúčastnili rôznych akcií.

Ešte na sklonku roku 2023, 30. decembra, si vybehli naši mladí s Terkou na Kerling. Niekoľkohodinovú túru nádhernou prírodou zvládli ľavou zadnou. To ich už o týždeň čakal Trojkráľový beh v Banskej Bystrici. Nestratili sa ani medzi takmer 1 500 bežcami. Aby ich netrápila svalovica, v stredu cestovali do hodrušskej telocvične, kde ich výkon testovala profesionálna trénerka. No a nakoniec prišla sobota 13. januára a naši mladí sa s Terkou zúčastnili ďalšieho behu, tentoraz trochu náročnejšieho v Župkove. Po ňom absolvovali ešte návštevu trénera Jána Daniela vo Voznici, keďže má momentálne zdravotné problémy a potom šup ešte do dielne robiť okolo techniky spolu s Peťom Černekom. No a takto nejako si v našej Speedway Academy fungujeme počas zimy.

Na Kerlingu

V Banskej Bystrici

V Banskej Bystrici

Na cvičení v Hodruši

Na behu v Župkove

Predchádzajúci článokŠtarty jazdcov zo Speedway Grand Prix v Žarnovici
Ďalší článokStal Gorzów pricestuje na päť dní do Žarnovice
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.