1.liga bude mať medzinárodnejší charakter

0
1707

Už od roku 2013 je Speedway Club Žarnovica stabilne súčasťou českej 1.ligy, čím vlastne naväzuje na dlhoročnú účasť niekdajšej Preglejky Žarnovica vo vtedajšej československej 1.lige. Táto ligová súťaž slúži na vyjazdenie najmä pre mladých plochodrážnikov, či tých starších, ktorí nemajú tak nabitý kalendár, ako profesionáli v Poľsku. Aj napriek tomu tu však štartujú aj tí najlepší plochodrážnici z Čiech, ktorí si tiež občas potrebujú vyplniť medzery v kalendári. Rok 2022 v tomto smere prinesie novinku.

V posledných rokoch sa 1.liga zastabilizovala na účasti Prahy, Pardubíc, Kopřivnice a Žarnovice. Pokým Praha a Pardubice majú aj extraligové tímy, z ktorých jazdci využívajú 1.ligu na častejšie štarty na dráhe, Kopřivnice štartujú so svojimi odchovancami doplnenými taktiež jazdcami z Extraligy z iných tímov. Žarnovica zase razí teóriu jazdy iba so svojimi odchovancami, pokiaľ to samozrejme okolnosti dovolia. Sezóna 2021 bola v tomto smere náročná, keď zranenia, choroby, či prestávky v jazdení naštrbili stabilnú žarnovickú súpisku a toto muselo byť riešené viacerými hosťami.

Sezóna 2022 by mala byť zaujímavejšia už len z toho pohľadu, že do ligy bol prijatý aj slovinský tím z Krška. S historickou účasťou tohto tímu súhlasili všetci účastníci súťaže a prijali aj jeho domáci termín stretnutia. V 1.lige tak bude štartovať pätica tímov, ktoré sa stretnú zakaždým v jednom stretnutí a raz na dráhe každého súpera. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na štarty mladých dravých Slovincov, ktorí určite oživia už tak zaujímavé ligové súboje.

Termíny 1.ligy:

4.6. – Kopřivnice

23.6. – Praha

4.9. – Krško

17.9. – Svitavy

9.10. – Žarnovica

Predchádzajúci článokVenujte plochej dráhe 2% z dane a poďte zadarmo na Majstrovstvá Európy juniorov
Ďalší článokŽarnovickí plochodrážnici sa pripravujú na sezónu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.