1.liga odštartovala v Slovinsku

0
506

Veľkonočný pondelok je pravidelne dňom kedy sa jazdí v slovinskom Kršku. Teraz dostala tento dátum 1.liga, ktorá má naplánovaných päť kôl. V Slovinsku štartoval aj náš tím.

Bohužiaľ okrem Martina Vaculíka a Jakuba Valkoviča sa zatiaľ do sezóny nezapojili ostatní slovenskí pretekári a nakoľko aj naša jednotka neštartuje v 1.lige mimo domácich stretnutí, jadro žarnovického tímu sa skladalo z pretekárov z iných krajín. 1.liga v Kršku bola spojená aj s medzinárodnými pretekmi 250 cccm a tak sa diváci nemohli sťažovať na nedostatok jázd.

Žarnovický manažér Marián Šebian mal k dispozícii stálicu z posledných sezón Jakuba Valkoviča a Bruna Belana. K nim sa pripojili aj Andrei Popa a Milen Manev. Tím tak po minuloročnej skúsenosti nastúpil v Kršku aj s náhradníkom. A nezačal vôbec zle. Po dvanástich jazdách sme dokonca viedli, no mali sme jednu jazdu k dobru, potom však bodové prídely na naše konto začali klesať a nakoniec sa náš tím musel uspokojiť so štvrtým miestom. „Tak sme štvrtí,“ začal telefonát krátko po pretekoch Marián Šebian. „Zo začiatku to bolo dobré. Potom sme strácali. Slabo išiel Popa, naopak výborne Jakub. Trikrát za sebou vyhral, pričom porazil aj Gappmaiera a ďalších a do poslednej jazdy nenastúpil pre poruchu motorky. Nemohli to v depe naštartovať a nepodarilo sa zistiť problém. Druhú motorku nemali zohriatu,“ opísal situáciu žarnovický manažér pre 1.ligu. Ostáva dúfať, že do budúcna to už bude lepšie, tak po výkonnostnej stránke jazdcov, ako aj pripravenosti náhradných motoriek na jazdu.

Výsledky:

  1. AMD Krško 32 (Nick Škorja 17, Daniel Gappmaier 9, Luka Omerzel 4, Julian Kuny 2)
  2. AK Markéta Praha 26 (Petr Chlupáč 15, Adam Bednář 7, Jaroslav Vaníček 4)
  3. SPT Profil Team Kopřivnice 24 (Josef Franc 12, Hynek Štichauer 8, Jan Macek 4, Radek Bambuch NS)
  4. SC Žarnovica 20 (Jakub Valkovič 9, Milen Manev 6, Andrei Popa 3, Bruno Belan 2)
  5. AMK ZP Pardubice 18 (Jaroslav Petrák 7, Matouš Kameník 6, Jan Jeníček 4, Jan Hlačina 1)
Predchádzajúci článokŽarnovica videla festival plochodrážnych súbojov
Ďalší článokMartin Vaculík je v Team Slovakia
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.