Cez víkend sa do akcie dostane nielen Martin Vaculík

0
350

Najbližší predĺžený víkend bude pre slovenských plochodrážnikov s bohatým programom. Štartovať budú v Pardubiciach, v Prahe a v Leszne. Všetko pôjde o štarty vo významných pretekoch a v kvalitnej konkurencii jazdcov svetového mena.

Už tradične na konci sezóny čaká našich západných susedov vyvrcholenie v podobe pardubického plochodrážneho víkendu a Memoriálu Luboša Tomíčka v Prahe. V piatok v Pardubiciach ešte naši jazdci do diania vo finále MS juniorov nezasiahnu, ale v sobotu sa do akcie v rámci Zlatej stuhy dostane David Pacalaj a Jakub Valkovič. Budú mať tak možnosť zmerať si sily s kvalitnými juniormi z celého sveta.

V ten istý deň vyvrcholí boj o titul v najlepšej plochodrážnej lige sveta – poľskej Extralige, rozhodujúcim odvetným stretnutím medzi Lesznom a Gorzówom, pričom samozrejme v tíme hostí nebude chýbať opora Martin Vaculík. Maťo tak bude mať šancu získať ďalší titul v tejto lige.

V nedeľu bude pokračovať pardubický plochodrážny víkend legendárnou Zlatou prilbou, ktorá oslavuje svoj 70. ročník. Získať ju bude môcť aj Martin Vaculík, ktorý je v štartovnej listine.

V pondelok ukončí predĺžený supervíkend v Čechách Memoriál Luboša Tomíčka v Prahe. Tu sa do akcie dostane opäť Martin Vaculík, ktorý bude mať v silnej konkurencii možnosť zabojovať a zlepšiť si svoje maximum na tomto podujatí – 4.miesto.

Maťa Vaculíka čaká nabitý víkend

Predchádzajúci článokPlochá dráha detí mala opäť adrenalínom nabitý priebeh
Ďalší článokNa Zlatej stuhe sa darilo Jakubovi Valkovičovi
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.