Na Zlatej stuhe sa darilo Jakubovi Valkovičovi

0
406

Po piatkovom poslednom kole finálovej série MS juniorov pokračoval v sobotu pardubický plochodrážny víkend Zlatou stuhou. V kvalitne obsadených pretekoch, kde nechýbali jazdci zo svetovej juniorskej špičky, sa predstavila aj dvojica pretekárov SC Žarnovica, pričom úspešnejší bol Jakub Valkovič.

23 účastníkov z dvanástich krajín bolo rozdelených do štyroch štvrťfinálových skupín. David Pacalaj sa dostal do druhej a Jakub Valkovič do štvrtej. David skončil vo svojej skupine na poslednom, piatom mieste, keď nestačil na výborného Poliaka Daniela Kaczmareka, no ani na Nemca Lucasa Baumanna, či pražského pretekára Petra Chlupáča. Dvakrát z troch jázd síce porazil Taliana Mattiu Lenarduzziho, no to na boj o postup nestačilo.

Jakub začal dobrým tretím miestom, keď síce nestačil na Madsa Hansena z Dánska a aktuálne trinásteho najlepšieho juniora na svete Slovinca Nicka Škorju, no za sebou priviezol do cieľa Marka Levišina, Patrika Mikela a Maria Niedermaiera. V ďalšej jazde došiel do cieľa štvrtý pred Niedermaierom a Hansenom, no druhé miesto hneď za Levišinom v poslednej jazde ho dostalo na tretiu postupovú pozíciu a stal sa tak prvým slovenským pretekárom od juniorských čias Martina Vaculíka, ktorý sa dostal do semifinále týchto významných pretekov.

V semifinálovej skupine však už boli súperi nad jeho sily, aj keď sa snažil najmä od štartu zamiešať kartami. Nakoniec však skončil s jedným bodom na šiestom mieste a skončil svoju púť. „Išlo mi to. Som spokojný. V takých pretekoch a v silnej konkurencii. Ešte doma sme prišli na závadu, ktorá nám robila problémy v posledných pretekoch. Odstránili sme to a išlo to super. V semifinále som už nestačil na silných súperov. Štartoval som dobre, spoločne s nimi, dokonca raz som bol asi prvý, no potom ma predbiehali. Boli veľmi rýchli. Ale aj tak som spokojný so svojim výkonom a teším sa,“ zreferoval v krátkosti svoje pôsobenie Jakub v telefonickom rozhovore.

Zlatá stuha sa stala korisťou Patricka Hansena z Dánska pred Američanom Luke Beckerom a Poliakom Przemyslawom Liszkom. Najlepším Čechom bol na piatom mieste Jan Kvěch.

Jakub Valkovič sa dostal do semifinále Zlatej stuhy

Predchádzajúci článokCez víkend sa do akcie dostane nielen Martin Vaculík
Ďalší článokMartin Vaculík opäť prepisoval slovenské plochodrážne maximum
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.