Črtá sa spolupráca medzi Žarnovicou a poľským extraligovým tímom

0
435

Žarnovický plochodrážny klub v minulosti nadväzoval priateľské kontakty so zahraničnými partnermi najmä v Poľsku, ale aj v Maďarsku, či v Sovietskom Zväze o českej časti Československa nehovoriac. Podobne je tomu aj v posledných rokoch, kedy jedinú plochú dráhu na Slovensku zobral pod taktovku Speedway Club Žarnovica. Kontakty sa ešte viac rozšírili a SC Žarnovica v súčasnosti spolupracuje s viacerými klubmi z Českej republiky, Poľska, Ukrajiny, Maďarska a Slovinska. Pred prichádzajúcou sezónou nadviazal ďalší kontakt s elitným poľským klubom.

V Poľsku má SC Žarnovica dobré vzťahy najmä s extraligovým Lublinom, kde vlani naši pretekári absolvovali sústredenie. Kontakty boli aj so Świetochlowicami, či Krakówom, no tam majú momentálne problémy s organizáciou pretekov. A samozrejme spolupráca bola aj s Tarnówom. V prípade Tarnówa, Lublinu a Świetochlowíc išlo o obnovenie kontaktov po dlhých rokoch, keďže AMK Zväzarm Preglejka Žarnovica v 80-tych rokoch minulého storočia pravidelne spolupracoval s týmito tímami.

Pred dvomi týždňami prebehli prvé rozhovory s trénerom Zielonej Góry, Piotrom Źytom, v ktorého mančafte je aj náš reprezentant Martin Vaculík. Práve ten odporučil svojho súčasného poľského trénera, ako toho najpovolanejšieho, ktorý by prišiel do Žarnovice, aby radami pomohol našim juniorom. Nakoniec sa z toho vykľulo sústredenie na žarnovickej dráhe nielen pre našich pretekárov, ale celý mančaft Zielonej Góry, ktoré by mohlo prebehnúť v prípade dobrého počasia už začiatkom marca. Či sa dovtedy podarí dať klubu dokopy žarnovickú dráhu, ukážu až najbližšie týždne. 

Foto: Aleksandra Samsel
Predchádzajúci článokMáme plán účasti Martina Vaculíka na pretekoch v Žarnovici v sezóne 2020
Ďalší článok9. Plochodrážny ples otvoril 10. sezónu Speedway Clubu Žarnovica
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.