Máme plán účasti Martina Vaculíka na pretekoch v Žarnovici v sezóne 2020

0
395

Jednou z hlavných otázok, s ktorými sa pravidelne stretávame pri propagovaní jednotlivých pretekov, je prípadná účasť Martina Vaculíka na nich. Mnoho fanúšikov cestuje za našou plochodrážnou hviezdou do zahraničia, aby ho videli počas Grand Prix, či iných pretekov. Avšak vidieť Maťa na domácich pretekoch je predsa len o niečo lákavejšie, veď tu má svoje zázemie fanúšikov, tu mu fandí každý na štadióne. Preto každoročne pri zostavovaní kalendára žarnovických pretekov Speeway Club Žarnovica sa snaží ladiť termíny tak, aby tu Maťo mohol štartovať na čo najvyššom počte pretekov.

Ako samotný Martin Vaculík potvrdil, v sezóne 2020, by ho mali fanúšikovia v Žarnovici vidieť na troch podujatiach. Predbežne má voľný termín na víkend 9. a 10. mája, kedy má poľská Extraliga náhradné termíny v prípade, ak pre počasie bude musieť byť odložené stretnutie z predošlých kôl. Ak by sa nič nestalo, Maťo má voľno a je k dispozícii na žarnovické preteky, tak v sobotu 9. mája na Pohár priateľstva ako aj v nedeľu 10. mája na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a 20. ročník Memoriálu Ladislava Eliáša.

Tretím potvrdeným termínom je Grand Prix Challenge 11. júla, kde bude bojovať so svetovou plochodrážnou špičkou o účasť v Grand Prix pre rok 2021. 

V ďalších žarnovických pretekoch sa už nepredstaví, nakoľko finále Európskeho pohára do 19 rokov (16. augusta) je nad jeho vek a v termíne 1.ligy v septembri by mal jeho tím bojovať v play off poľskej Extraligy. Fanúšikovia ho neuvidia ani na Zlatej prilbe SNP, keďže deň predtým má v kalendári Grand Prix Ruska v ďalekom Togliatti.

Predchádzajúci článokPlochodrážnici s Martinom Vaculíkom stihli tri besedy za dopoludnie
Ďalší článokČrtá sa spolupráca medzi Žarnovicou a poľským extraligovým tímom
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.