Ďakujeme všetkým, ktorí pomáhajú žarnovickej plochej dráhe

0
318

Situácia okolo pandémie, ktorá momentálne panuje svetu, sa síce ukľudňuje, no najmä ekonomické prognózy na najbližšie obdobie nás strašia zlou situáciou. Prepadom ekonomiky a zvyšovaniu štátneho deficitu sa síce nevyhneme, no ako nás presvedčila situácia spred vyše desiatich rokov, keď sa ľudia zomknú, dokážu prekonať aj horšie časy. Podobne je to aj na plochej dráhe v Žarnovici, veď práve pri vzniku Speedway Clubu ešte doznievali následky vtedajšej svetovej krízy.

V ťažkom období, kedy je šport, či kultúra na odľahlých miestach všeobecného záujmu a hodnôt, sa nájdu stále ľudia, ktorí ochotne pomôžu aj v tomto odvetví o čom sa presviedčame najmä v posledných dňoch aj v Speedway Clube Žarnovica. Predsezónne rozhovory a jednania so sponzormi boli vo väčšine prípadov ukončené aj s pozitívnym výsledkom, no to nikto netušil, čo príde. Aj napriek tomu už napríklad firma DARO, na ktorej čele stojí dlhoročný plochodrážny fanúšik a sponzor Milan Vidiečan, deklarovala dodržať sľub o sponzorovaní plochej dráhy. Podobne aj firma Aquakor pána Emila Hanusa pomáha materiálne Speedway Clubu a žarnovickej plochej dráhe. Aj firma Broart, ktorej majiteľ Peter Brodziansky patrí medzi podporovateľov klubu, pomáha svojim dielom. A s pomocou neváhajú aj ďalší sponzori.

Sezóna 2020 v Žarnovici síce ešte nezačala, no z pripravených finančných zdrojov na jej začiatok už odtiekla väčšina počas prvých mesiacov roka 2020. Preteky sa nejazdia, dotácie z mesta Žarnovica sú pozastavené a veľmi ťažko predpovedať, či vlastne aj budú, podobne je to s VÚC. Prirodzene peniaze treba na dôležité veci, čo si každý uvedomuje. A preto sa stávajú oveľa dôležitejšími príjmy z iných zdrojov. A tu podali ruku desiatky fanúšikov, ktorí darovali klubu 2% z dane. Už teraz vieme, že plochá dráha v Žarnovici môže ďakovať množstvu ľudí, ktorí sa ju rozhodli podporiť. Najmä v posledných dňoch apríla prichádzali tlačivá s 2%, ktoré dokazujú, akých verných fanúšikov má náš klub nielen v Žarnovici, či v okolí, ale aj v Bratislave, Zvolene, Nitre a podobne. 

V neposlednom rade patrí vďaka aj členom a sympatizantom SC Žarnovica, ktorí zháňajú sponzorov, darcov 2%, materiál, či priložia ruku k spoločnému dielu a pomáhajú udržať tento jedinečný šport v našom meste. Chlapi pracujúci okolo cisterien, čerpadiel a ďalších nevyhnutných súčastí fungovania plochej dráhy, ktorí pracujú bez nároku na hocijakú odmenu, môžu byť príkladom. Spomenúť možno jedného fanúšika z Bratislavy, ktorý pre klub zakúpil GoPro kameru aj s príslušenstvom, ktorá môže slúžiť na lepšiu propagáciu a kvalitnejší zážitok pre fanúšikov. Obísť netreba ani Rada Fúsku, ktorý prevádzkuje Kolkáreň na žarnorvickom štadióne a tiež bol mestom poverený vedením rekonštrukcie hlavnej tribúny, pričom nezabudol takmer denne komunikovať každú záležitosť so Speedway Clubom a prispôsoboval práce aj požiadavkám slúžiacim pre skvalitnenie zážitku pre plochodrážnych fanúšikov, ktorí v hojnom počte navštevujú nami organizované preteky. Snahu vyvinuli aj niektorí z našich chalanov plochodrážnikov, ktorí sa zúčastnili prác na spomínanej hlavnej tribúne a tak za SC Žarnovica priložili ruku k dielu.

Predchádzajúci článokKeď Vaculík poráža Sagana a žarnovická plochá dráha preráža v Argentíne
Ďalší článokKrutý osud nedožičil pokračovanie rodinnej tradície
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.