David Pacalaj sa pripravuje na MS juniorov

0
325

Slovenská motocyklová federácia dostala pre sezónu 2018 jedno miesto v majstrovstvách sveta juniorov v kvalifikačnom kole v Liberci. V sobotu 16. júna tu vyštartuje momentálna slovenská plochodrážna jednotka David Pacalaj, ktorý si miesto vyjazdil svojimi dobrými výsledkami.

David cestuje do Liberca už v piatok, aby sa tak oddýchnutý v čo najlepšej kondícii postavil do boja o postupové body. „Teším sa na Liberec. Dúfam, že sa mi bude dariť a zabojujem o body. Maťo mi na preteky požičal svoj motor, ktorý má na krátke anglické dráhy,“ neskrýva nádeje na dobrý výsledok žarnovický junior.

Štartovná listina pretekov je skutočne pestrá. Možno v nej nájsť aktuálneho majstra sveta juniorov Poliaka Maksima Drabika, či ďalšieho profesionála z Poľska Daniela Kaczmareka. Medzi favoritov možno zarátať aj Zacha Wajknechta, ktorý vlani vyhral britský šampionát do 19 rokov. V štartovke je aj niekoľko menej známych mien pretekárov, ktorí budú chcieť preraziť. Medzi nich môžeme zarátať aj slovenského reprezentanta.

V rovnaký deň sa jazdia aj ďalšie dve kolá vo švédskej Vetlande a v Poľsku v Rawiczi. Z každého postupujú najlepší štyria do trojkolovej finálovej série, kde ich doplnia tri divoké karty na celý seriál. Kto postúpi z Liberca sa ukáže v sobotných pretekoch, ktoré začínajú o 15.00 hodine.

Predchádzajúci článokPardubický Prebor absolvovala trojica našich pretekárov
Ďalší článokDavid sa v Liberci predviedol v peknom štýle
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.