Pardubický Prebor absolvovala trojica našich pretekárov

0
333

Včera pokračoval svojim tretím kolom Prebor jednotlivcov, ktorý sa presunul do Pardubíc. Na štart sa postavilo 22 pretekárov z Čiech, Nemecka, Rumunska a Slovenska. Vo farbách SC Žarnovica štartovala štvorica pretekárov – jeden rumunský a traja slovenskí reprezentanti.

Preteky, ktoré sa odjazdili vo večerných hodinách ponúkli opäť ďalšiu príležitosť k vyjazdeniu sa, ktorú využili aj Michal Tomka, David Pacalaj a Michal Danko. Opäť sa najlepšie z nich darilo Davidovi, ktorý však aj napriek dobrému výkonu skončil vďaka poruche až na desiatom mieste. Nebyť poruchy, mal reálnu šancu na stupne víťazov. Smolu si vybral MIchal Tomka, ktorého dve poruchy motocykla, pričom tá prvá mala za následok pád, obrali o väčší bodový prídel. Spokojnosťou naopak sršal Michal Danko, ktorý svoje tretie preteky kariéry premenil na bodové hody.

„Dobre sa mi jazdilo. Trikrát som bol druhý a predposlednú jazdu som vyhral. Potom však prišla smola a v poslednej jazde mi odtrhlo spojkový kôš,“ opísal svoju situáciu David. „Išlo to super. V jednej z jázd som porazil aj domáceho Hynka Štichauera. Mám motor od Maťa a ide parádne. Už sa teším na sobotu do Liberca,“ uzavrel David Pacalaj.

„Pán Búri neuveríte,“ začal nečakane telefonát Michal Danko. „Ani brat mi nechcel veriť. Mám deväť bodov a išlo sa mi veľmi dobre. Štartovalo sa bez tréningu. V prvej jazde som mal slabý štart a dostal som dobrý kameň do hlavy. Tak som išiel pol rovinky za nimi. V druhej jazde som už bodoval z tretieho miesta. Tiež v tretej jazde som bol tretí, ale to boli body zadarmo, lebo tam padol Mišo Tomka. Potom som bol opäť tretí a v poslednej jazde druhý. Tam som naháňal Popu, no nepodarilo sa mi ho predbehnúť. Už sa teším na Divišov. Dúfam, že aj tam mi to pôjde takto dobre,“ uzavrel rozhovor natešený žarnovický mladík.

„Tak dnes celkom spokojnosť. Mal som 7 bodov z 3 jázd, keďže v dvoch jazdách ma zradila technika,“ začal správou cezfacebook Michal Tomka. „V jednej jazde sa mi rozsypal karburátor, čo ma mrzí lebo som útočil na 2. miesto, no a v tej ďalšej, kedy sme vymenili motorku, sa mi vytiahla sviečka na motore. Som ale rád, že nakoniec keď sme všetko na jednej motorke opravili, dokázal som odštartovat a vyhrať poslednú jazdu. Čiže s výkonom som celkom spokojný, keď nerátam jazdy v ktorých sklamala technika. Prišli sme na to, že keď doladíme motorku a dám si pozor na robenie chýb, tak sme uznali ze sa to zlepšuje a dúfam, že do budúcna sa nám smola bude vyhýbať, technika bude šlapať a výkony budú rásť. Ďakujem, že aj napriek tomu, že sa stále rozjazdievam po zranení a pádoch, ktoré sa mi privodili, mi fanúšikovia, sponzori a klub stále veria a veria v to, že sa dostanem do formy,“ukončil pozitívne Michal.

Výsledky:

1. Ondřej Smetana, Praha 18

2. Michal Škurla, Praha 17+4

3. Hynek Štichauer, Pardubice 17+3

4. Jan Kvěch, Praha 16

5. Zdeněk Holub, Praha 16

6. Jaroslav Petrák, Pardubice 15

7. Martin Málek, Březolupy 14

8. Zdeněk Simota, Plzeň 14

9. Petr Chlupáč, Praha 14

10. David Pacalaj, Žarnovica 13

11. Martin Gavenda, Březolupy 11

12. Filip Hájek, Praha 11

13. Petr Babička, Slaný 11

14. Adrei Popa, Žarnovica 10

15. Michal Danko, Žarnovica 9

16. Michal Tomka, Žarnovica 7

17. Josef Novák, Pardubice 7

18. Pavel Čermák, Divišov 6

19. František Klier, Divišov 5

20. Sindy Weber, Nemecko 4

21. Patrik Mikel, Pardubice 3 (preteky nedokončil)

22. Martin Mejtský, Pardubice 2 (preteky nedokončil)

 

 

 

 

 

 

Predchádzajúci článokPrvé prihlášky na druhé najvýznamnejšie podujatie žarnovickej sezóny
Ďalší článokDavid Pacalaj sa pripravuje na MS juniorov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.